Zakorzenianie . Piosenki ukraińskie, łemkowskie i karaimskie

Michał Kuliczenko dał się poznać szerszej publiczności, występując z Karoliną Cichą i Spółką w projekcie Karaimska Mapa Muzyczna. Teraz z muzycznymi Przyjaciółmi zaprasza na koncert „Zakorzenianie” poświęcony trzem tradycjom muzycznym społeczności tworzących wielokulturowy Dolny Śląsk: ukraińskiej, karaimskiej i łemkowskiej. Piosenki trzech kultur wybrzmią 16 października o godz. 19 we wrocławskiej Czasoprzestrzeni.

Ojczyzną Michała Kuliczenki jest Ukraina, jest potomkiem Karaimów, a po przybyciu do Polski, we Wrocławiu, poznawał kulturę łemkowską, grając w zespole muzyki tradycyjnej. Bliska jest mu każda z kultur trzech mniejszości, dlatego przedstawi je wspólnie w ramach „Zakorzeniania”.

Koncert jest częścią obchodów „Święta Województwa Dolnośląskiego” – województwa wielokulturowego, które stało się domem dla przedstawicieli dużej części społeczności ukraińskiej, karaimskiej i łemkowskiej w Polsce.

Koncertowa premiera programu „Zakorzenianie” odbędzie się w poniedziałek, 16 października o godz. 19.00 w Klubie Łącznik, w Czasoprzestrzeni we Wrocławiu.
Z Michałem Kuliczenko wystąpią: Patrycja Betley, Karolina Matuszkiewicz i Mateusz Szemraj.

wstęp wolny!

* * *

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego.
Projekt zrealizowany przy udziale wsparcia finansowego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera