Niezwykła, różnorodna i duża przestrzeń, to ogromne możliwości organizacyjne. Możesz zorganizować u nas wystawę, pokaz, koncert lub targi. Praktycznie ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

W Czasoprzestrzeni organizujemy:

  • targi i festiwale tematyczne, w tym festiwale gastronomiczne i zloty food-trucków;
  • wydarzenia artystyczne, wystawy, pokazy filmowe i wernisaże;
  • spektakle teatralne, pokazy sztuk cyrkowych, pokazy tańca i happeningi;
  • koncerty i jam session;
  • warsztaty, kursy, prelekcje oraz zajęcia sportowe i rekreacyjne;
  • imprezy firmowe, integracyjne, prywatne imprezy urodzinowe;
  • wydarzenia sportowe;
  • wydarzenia dla społeczności studenckiej, takie jak spotkania kół naukowych, panele dyskusyjne, konferencje, imprezy integracyjne i inne;
  • wydarzenia dla społeczności lokalnej, takie jak osiedlowe festyny, wyprzedaże garażowe i inne;
  • wydarzenia dla społeczności NGO np. spotkania organizacji, kongresy, warsztaty.

Chciał(a)byś zorganizować coś, czego nie znalazłeś na naszej liście? Cóż, najwyraźniej zapomnieliśmy dopisać. Skontaktuj się z nami pod adresem [email protected], a uzupełnimy listę i skierujemy Cię do odpowiedniego członka zespołu.


NASZA DZIAŁALNOŚĆ

Chcemy, by Zajezdnia Dąbie ponownie tętniła życiem, dlatego stworzyliśmy w niej Czasoprzestrzeń – miejsce, które pozwala na zrealizowanie najśmielszych projektów. Współpracując, możemy tutaj zorganizować (i robimy to!) właściwie każdy rodzaj wydarzenia: od spotkań dyskusyjnych, projekcji filmowych i wystaw, poprzez koncerty, happeningi i spektakle teatralne, aż po wielkie targi, zloty i pokazy. Organizatorzy mogą liczyć na nasze wsparcie infrastrukturalne, organizacyjne, promocyjne i animacyjne.

Prowadzimy kilka rodzajów działalności, którą zasadniczo można podzielić na dwa działy: działalność misyjną oraz komercyjną.

Działalność misyjna 

Działalność misyjna wiąże się z głównym celem, dla którego powstała Czasoprzestrzeń: chcemy w niej wspierać społeczników, aktywistów i artystów, umożliwiając im realizację ich pomysłów. Zapewniamy im dostęp do naszej infrastruktury i wsparcie zespołu technicznego, wspieramy ich merytorycznie, pomagamy z organizacją wydarzeń i ich promowaniem, a w przypadkach skrajnych podtrzymujemy na duchu i zapewniamy duże ilości melisy 😉 

Wszystko to w miarę naszych możliwości robimy nieodpłatnie albo przy bardzo ograniczonych kosztach – z założenia nie zarabiamy na tej części naszych działań, ale zdarza się, że prosimy np. o opłacenie naszych techników, bo oni również muszą coś jeść 😉 

Warunkiem organizacji wydarzenia w ramach naszej działalności misyjnej jest jego niekomercyjny charakter i otwarty wstęp dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. Są to głównie koncerty, spektakle teatralne, wystawy, spotkania dyskusyjne i warsztaty, ale jeśli masz inny pomysł – zawsze możesz do nas napisać na nasz główny adres [email protected], a my postaramy się pomóc 😉

Tę część naszej działalności w dużej mierze finansujemy dzięki wsparciu gminy Wrocław – są to dwa nasze największe projekty: CKAiIL Czasoprzestrzeń (tak, my też się czasem już gubimy ) oraz Przegląd Kultury Studenckiej. Więcej o tych i innych naszych projektach możesz przeczytać tutaj.


Działalność komercyjna

Drugą część naszej działalności, czyli działalność komercyjną, prowadzimy w celu pozyskania środków na działalność misyjną, zatrudnienia części pracowników i utrzymania naszego obiektu w dobrej kondycji. W jej ramach proponujemy wynajem sprzętu oraz przestrzeni pod organizację koncertów i innych komercyjnych wydarzeń kulturalnych, dużych targów, pokazów i festiwali oraz na imprezy firmowe, urodzinowe i inne. Zapewniamy również obsługę techniczną. 

Wycena szyta na miarę

Ceny ustalamy indywidualnie – z założenia staramy się, aby brak środków finansowych nie był przeszkodą w zrealizowaniu u nas ciekawych, wartościowych wydarzeń. Nasze ceny staramy się ustalać racjonalnie i proporcjonalnie do kosztów oraz planowanych zysków.