wrOFF – festiwal muzyki Wrocławia

wrOFF powstał po to, by zadać kłam opiniom, że wrocławska scena ma niewiele do zaoferowania. Grupa osób zaangażowanych w muzyczne środowisko miasta postanowiła stworzyć coś nowego, coś, czego brakowało! wrOFFław powstał z inicjatywy ludzi zaangażowanych w animację sceny muzycznej naszego miasta – zarówno muzyków, jak i aktywnych słuchaczy, zajawkowiczów, socjologów, kulturoznawców. Wrocław skrywa wiele talentów, które często nie mają okazji pokazać się szerszej publiczności i wyjść poza własne podwórko. Naszą ideą jest stworzenie przestrzeni do spotkania, wzajemnego inspirowania się oraz prezentowania autorskiej twórczości. Chcemy pokazać, że muzyka wrocławska ma do zaoferowania o wiele więcej niż popularne dziś występy tribute bandów.

Od 2021 festiwal został rozbudowany o konferencję dla branży muzycznej, która nie tylko edukuje ale jest doskonałym miejscem networkingu i wymiany pomysłów.

Daffodil Grill – festiwal kultury retro

Stworzony przez grupę pasjonatów i animatorów kultury festiwal miał już dwie odsłony w październiku 2023 i maju 2024. Przyciągnął kilka tysięcy odbiorców

Na wydarzenie składają się

  • wystawa sztuki nawiązującej do tematu psychodelii, pod kuratelą Weroniki Anny Brzychczy, wrocławskiej artystki, studentki ostatniego roku malarstwa w ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu,
  • pokazy liquid light show, pochodzącej z lat ’60 sztuki wizualnej, polegającej na tworzeniu w czasie rzeczywistym kolorowych, psychodelicznych wizualizacji, za pomocą barwników, grafoskopu i nieskrępowanej wyobraźni Aleksandry Dwernickiej, znanej jako LiquidLure,
  • targi niezależnych wystawców oferujących m.in. retro ubrania, płyty winylowe, szeroko pojmowane rękodzieło i sztukę,
  •  różnorodne darmowe warsztaty m.in. z zakresu rękodzieła, relaksacji czy muzyki,
  • koncerty zespołów muzycznych, oscylujących w klimacie imprezy
  • grill, z którego każdy może się poczęstować
  •  zamykający imprezę jam session: Flower Power Jamfest

Ogród Społeczny


Włącz się na Nowe

W ramach inicjatywy wrOFFław oddajemy scenę początkującym zespołom, które dopiero wypływają na szersze wody muzycznej branży. Występujący mogą liczyć na profesjonalną scenę, zaplecze techniczne i doświadczoną załogę klubu Łącznik! To prawie idealne okoliczności do zagranie dobrego koncertu – prawie – bo potrzeba jeszcze życzliwej publiczności.

Cykl trwa już od 2023 roku

Włącz się na nowe! koncert Exit i SPUK

Włącz Się Na Nowe! Galecki & Under the Shower

WŁĄCZ SIĘ NA NOWE Microot&Wroblevsky 2084
Dyskusyjny Klub Filmowy w Czasoprzestrzeni 

to projekt skierowany do wszystkich miłośników kinematografii i rozmów „o życiu i kinie”. Co dwa tygodnie spotkamy się o godzinie 19:00 w klubie Łącznik, aby w kinowej scenerii obejrzeć film-niespodziankę, amerykańskiego klasyka, a następnie przedyskutować go. Nagrania są wyświetlane z polskimi napisami – to dobry sposób na poćwiczenie angielskiego.  Oprócz ekranu zapewnimy leżaki i otwarty bar. Chętnie zobaczymy Was wszystkich! Wejście jest bezpłatne!
Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania naszych przyjaciół z Ukrainy, Białorusi i innych krajów – jest to świetny sposób na integrację i ćwiczenie języka polskiego podczas dyskusji.


Po seansie zaprosimy Was do wspólnej dyskusji, aby podzielić się wrażeniami i przemyśleniami, bo rozmowy często są dużo ciekawsze niż sam film. Zapraszamy wszystkich odważnych i mniej odważnych. DKF to miejsce wymiany pomysłów w atmosferze szacunku. Tutaj znajdziemy wspólny język .


Boczny Tor

to przejście znajdujące się pomiędzy halami dawnej zajezdni Dąbie, czyli dzisiejszej Czasoprzestrzeni.
W tej wąskiej uliczce swoje miejsce mają Klub Muzyczny Łącznik, autorska pracownia renowacji Klinika Mebli, studio projektowania graficznego oraz warsztat sitodruku Pracownia Witryna, a także Ciemnia Fotograficzna.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy stworzymy więc w tej przestrzeni kolorową uliczkę, na której odbędzie się szereg wydarzeń kulturalnych oraz społecznych. Zorganizujemy tutaj serię otwartych warsztatów oraz kontenerowych koncertów, a także bazar artystyczny, gry terenowe, wyprzedaż garażową i animacje dla dzieci.

Celem projektu jest aktywizacja społeczności loklanej oraz wsparcie lokalnych artystów