Czasoprzestrzeń to miejsce, w którym łączymy kulturę oraz ludzi z pasją i kreatywnością, a przede wszystkim z chęcią do działania i pomagania innym. Chcesz dołożyć swoją cegiełkę do tworzenia wyjątkowego i oryginalnego miejsca na mapie Wrocławia? A może chcesz wywołać uśmiech na twarzy osoby, która znajduje się w trudnej sytuacji i potrzebuje pomocy? Jeśli tak, dołącz do nas i zostań naszym wolontariuszem!

Więcej o wolontariacie w Czasoprzestrzeni (była zajezdnia Dąbie) dowiecie się na naszej grupie Wolontariusze Czasoprzestrzeń/Tratwa.

Kto może być wolontariuszem?

Nie ma znaczenia, ile masz lat, czy jesteś uczniem, seniorem, studentem czy prezesem międzynarodowej firmy, ważne, że jesteś osobą chętną do działania, która chce coś zmienić i pomóc, przy okazji zdobywając nowe doświadczenia i znajomości. W Czasoprzestrzeni realizujemy wiele ciekawych projektów, a wraz z każdą zakończoną akcją pojawiają się w naszych głowach nowe pomysły, które właśnie tu możemy wprowadzić w życie. Po zakończeniu wolontariatu wystawiamy zaświadczenie, które może się okazać przydatne w szkole lub jako uzupełnienie CV, czy zaświadczenie dla pracodawcy.

Co można u nas robić?

  • brać udział w akcjach w ogrodzie społecznym (np. budowanie pergoli, mebli paletowych etc.)
  • pomagać szykować darmowe wydarzenia społeczne (np. Otwieramy Bramy – rozstawienie stołów, dekoracja hali)
  • brać udział w cyklicznych wydarzeniach o charakterze charytatywnym tj. Wigilia Pełna Ciepła
  • pomagać nam w zbiórkach na działania charytatywne tj. Wigilia Pełna Ciepła – zbieranie pieniędzy podczas dużych eventów, które mają u nas miejsce
  • pomagać w promocji miejsce – roznoszenie plakatów i ulotek

Wigilia Pełna Ciepła

Naszym największym projektem jest coroczne organizowanie Wigilii Pełnej Ciepła, podczas której wolontariusze poświęcają swój czas ludziom samotnym i bezdomnym, przygotowując dla nich kolację wigilijną. Szykują stoły, ozdabiają salę, śpiewają z zaproszonymi gośćmi kolędy, rozmawiają i zwyczajnie tworzą rodzinną, magiczną atmosferę.

Kontakt dla zainteresowanych: [email protected]

Tak wyglądała nasza Wigilia Pełna Ciepła w roku 2019. Kolejną udało nam się zorganizować, po dwuletniej przerwie covidowej w 2022.

Na zdjęciu hala zajezdni tramwajowej, w której odbywa się Wigilia Pełna Ciepła. przy 10-osobowych stołach, zasłanych obrusami, siedzą gości - osoby samotne i bezdomne. Na stołach świąteczne potrway. Pod ścianami i na suficie świąteczne dekoracje - choinki i wielkie białe gwiazdy z papieru.

A to zdjęcie wigilijnej ekipy wolontariuszy:

Wigilia Pełna Ciepła w Czasoprzestrzeni. Na tle udekorowanej świątecznie hali czekającej na przyjęcie gości pozuje uśmiechnięta grupa około 60 osób.


DOŁĄCZCIE DO NAS! DO ZOBACZENIA!