Czasoprzestrzeń udostępnia klimatyczne wnętrza ponad 100-letnich hal i biur byłej zajezdni oraz terenu przed halami. W celu sprawdzenia dostępności i rezerwacji obiektu prosimy o mail na adres [email protected] lub na adresy mailowe podane przy konkretnych pomieszczeniach.


Wewnętrzna przestrzeń wystawiennicza – dwie hale dawnej zajezdni

Posiadamy ponad 4000 m2 przestrzeni przeznaczonej do organizowania rozmaitych inicjatyw kulturalnych, społecznych i biznesowych – w dwóch halach liczących po około 2000 m2.

Hala nr 1 posiada podsufitkę. W hali nr 2 podsufitka została zdjęta, przez co odsłonięta została oryginalna, bardzo efektowna konstrukcja dachu. Dzięki temu w hali nr 2 jest bardzo dużo światła, co sprawia, że szczególnie dobrze prezentują się w niej różnego rodzaju wystawy.


Wewnętrzna przestrzeń klubowa – Klub Łącznik

Klub Łącznik to 267 m2 przeznaczonych do organizowania imprez, wystaw, koncertów, spektakli, wykładów itd. Mieści się w dawnym warsztacie pomiędzy halami. Klub Łącznik to profesjonalny klub muzyczny, tworzony przez młodych ludzi – muzyków wrocławskich zespołów i lokalnych działaczy kultury. Muzykom, artystom i prelegentom oferuje możliwość zaprezentowania się w profesjonalnych warunkach, w świetnie brzmiącej sali, przy pełnym nagłośnieniu i oświetleniu.

W Klubie znajduje się prostokątna scena o wymiarach 7 m x 4,5 m x 1,2 m. Istnieje możliwość zawieszenia backdropa, zasłony lub kreski. Nad sceną znajduje się ekran, opuszczany w razie potrzeby. Posiadamy mikser i konsolety oraz system odsłuchowy. Istnieje możliwość nagłośnienia koncertowego, klubowego oraz głównego frontowego. Oferujemy również oświetlenie – koncertowe, klubowe, frontowe oświetlenie sceny oraz efekty świetlne. W Klubie dostępny jest realizator dźwięku i realizator oświetlenia.

Rezerwacja: Paweł Drygas, pdrygas[at]tratwa.org.


Przestrzeń zewnętrzna

Około 2 hektary działki do organizowania wydarzeń plenerowych, takich jak zloty food-tracków, wyprzedaże garażowe, giełdy staroci. W Czasoprzestrzeni znajduje się również Ogród Społeczny, umiejscowiony za halami.


Sala żółta w budynku biurowym

Czasoprzestrzeń odpłatnie udostępnia klimatyczne wnętrze sali żółtej w ponad 100-letnim budynku biurowym. Można u nas przeprowadzać spotkania, wykłady, warsztaty i prelekcje. Budynek posiada bezpłatne wi-fi oraz przestronny, bezpłatny parking.

Sala żółta znajduje się na 1 piętrze bez windy, posiada okna na północ, południe i wschód, przez co jest przytulna i jasna. Można w niej organizować spotkania i szkolenia:

  • dla około 40 osób w układzie kinowym,
  • dla około 20 osób dookoła stołu.

Wyposażenie sali: stoły, krzesła, flipchart.

W budynku na piętrze znajduje się ogólnodostępna toaleta.

Rezerwacja: Adela Jakielaszek, ajakielaszek[at]tratwa.org, tel. 662079167.


Sala wysoka przy hali nr 1

Oddana jesienią 2021 r. sala o powierzchni 50 m2, przeznaczona na zajęcia ruchowe, próby teatralne, warsztaty itp. Ma dostęp do sąsiadującej z nią toalety oraz osobne wejście od strony Ogrodu Społecznego. Znajduje się przy przestronnym, bezpłatnym parkingu. W sali nie ma stołów ani krzeseł! Znajduje się tu około 20 poduch przeznaczonych do siedzenia.

Podczas zajęć ruchowych, takich jak pilates, jednocześnie może tu swobodnie ćwiczyć około 20 osób.

Uwaga: nie mamy możliwości przechowywania Państwa sprzętu!

Rezerwacja: Adela Jakielaszek, ajakielaszek[at]tratwa.org, tel. 662079167.