Czasoprzestrzeń wynajmuje klimatyczne wnętrza ponad 100-letnich hal i sal warsztatowych byłej zajezdni oraz terenu przed halami. W celu sprawdzenia dostępności i rezerwacji obiektu prosimy o mail na adres [email protected] lub na adresy mailowe podane przy konkretnych pomieszczeniach.

UWAGA! Obecnie nie mamy pomieszczeń do wynajęcia na wyłączność!

Dla stowarzyszeń, fundacji, kół naukowych i grup nieformalnych, które szukają sali do spotkań, warsztatów, prób etc. w ramach których realizują swoją działalność statutową oferujemy użyczenie sal warsztatowych nieodpłatnie.


Wewnętrzna przestrzeń wystawiennicza – dwie hale dawnej zajezdni

Posiadamy ponad 4000 m2 przestrzeni przeznaczonej do organizowania rozmaitych inicjatyw kulturalnych, społecznych i biznesowych – w dwóch halach liczących po około 1800 m2. Obie hale mają bezpośredni dostęp do węzła sanitarnego. W halach kanały rewizyjne zostały pokryte drewnem, co powoduje, że powierzchnia posadzki to beton oraz drewno.

Hala nr 1 (Czarna Dziura) posiada podsufitkę, dzięki czemu jest ciemna również w ciągu dnia – pozwala to na planowanie oświetlenia niezależnie od pory dnia i pogody. Jest z niej bezpośredni dostęp do klubu Łącznik (co pozwala na łączenie wydarzeń w obu przestrzeniach) oraz tzw. sali wysokiej..

W hali nr 2 (Supernova) podsufitka została zdjęta, przez co odsłonięta została oryginalna, bardzo efektowna konstrukcja dachu. Dzięki temu w hali nr 2 (Supernova) jest bardzo dużo światła, co sprawia, że szczególnie dobrze prezentują się w niej różnego rodzaju wystawy. W roku 2023 hala nr 2 jest w remoncie.

Na wyposażeniu mamy nagrzewnicę, agregat prądotwórczy, ławostoły, kubły na śmieci 100l, najazdy, jeden mobilny projektor. Wynajem tego wyposażenia jest dodatkowo wyceniany.

Rezerwacje na wydarzenia o charakterze gospodarczym: Konrad Czerkas kczerkas[at]tratwa.org

Pusta hala oraz różnorodne możliwości aranżacji wnętrza.


Wewnętrzna przestrzeń klubowa – Klub Łącznik

Klub Łącznik to 267 m2 przeznaczonych do organizowania imprez, wystaw, koncertów, spektakli, wykładów itd. Mieści się w dawnym warsztacie pomiędzy halami. Klub Łącznik to profesjonalny klub muzyczny, tworzony przez młodych ludzi – muzyków wrocławskich zespołów i lokalnych działaczy kultury. Muzykom, artystom i prelegentom oferuje możliwość zaprezentowania się w profesjonalnych warunkach, w świetnie brzmiącej sali, przy pełnym nagłośnieniu i oświetleniu.

W klubie znajduje się dodatkowe pomieszczenie – backstage, gdzie można zaaranżować bar, szwedzki stół lub miejsce do odpoczynku (znajduje się tutaj kilka wygodnych sof).

W Klubie znajduje się prostokątna scena o wymiarach 7 m x 4 m x 1,2 m. Istnieje możliwość zawieszenia backdropa, zasłony lub kreski. Nad sceną znajduje się ekran, opuszczany w razie potrzeby. Posiadamy mikser i konsolety oraz system odsłuchowy. Istnieje możliwość nagłośnienia koncertowego, klubowego oraz głównego frontowego. Oferujemy również oświetlenie – koncertowe, klubowe, frontowe oświetlenie sceny oraz efekty świetlne. W Klubie dostępny jest realizator dźwięku i realizator oświetlenia. Więcej informacji w riderze klubu.

Rezerwacja: event manager Paweł Drygas, [email protected].

Oprowadzanie po klubie Łącznik

Przestrzeń zewnętrzna

Około 2 hektary działki do organizowania wydarzeń plenerowych, takich jak zloty food-tracków, wyprzedaże garażowe, giełdy staroci. W Czasoprzestrzeni znajduje się również Ogród Społeczny, umiejscowiony za halami – 16 permakulturowych skrzyń oraz były kontener morski zamieniony w scenę plenerową.

Rezerwacja przestrzeni zewnętrznej Konrad Czerkas e-mail: [email protected]


Sala żółta w budynku biurowym

Czasoprzestrzeń odpłatnie udostępnia klimatyczne wnętrze sali żółtej w ponad 100-letnim budynku biurowym. Można u nas przeprowadzać spotkania, wykłady, warsztaty i prelekcje. Budynek posiada bezpłatne wi-fi oraz przestronny, bezpłatny parking.

Sala żółta znajduje się na 1 piętrze bez windy, posiada okna na północ, południe i wschód, przez co jest przytulna i jasna. Można w niej organizować spotkania i szkolenia:

  • dla około 40 osób w układzie kinowym,
  • dla około 20 osób dookoła stołu.

Wyposażenie sali: stoły, krzesła, flipchart.

W budynku na piętrze znajduje się ogólnodostępna toaleta.

Cennik:

60zł/h + VAT (wystawiamy faktury).

500zł+ VAT za cały dzień/noc .

Rezerwacja: Adela Jakielaszek, [email protected],


Sala Wysoka przy hali nr 1 (Czarna Dziura)

Sala o wielkości: 46 m + 36 m wyłożona parkietem, jasna, prostokątna, rozdzielona przesuwanymi drzwiami dostępne są: stoły, krzesła, rzutnik, warniki gastronomiczne.

Ma dostęp do sąsiadującej z nią toalety oraz osobne wejście od strony Ogrodu Społecznego. Znajduje się przy przestronnym, bezpłatnym parkingu.

Można tutaj przeprowadzić próbę teatru, chóru, zajęcia ruchowe, spotkanie rodzinne, firmowe wykład, prelekcję, prezentację spotkanie autorskie, koncert akustyczny.

Możliwe aranżacje:

  • 60 osób na krzesłach w rzędach;
  • 40 osób dookoła stołów;
  • szwedzki stół + 60 osób na spotkaniu.

Podczas zajęć ruchowych, takich jak pilates, jednocześnie może tu swobodnie ćwiczyć około 12 osób.

Uwaga: nie mamy możliwości przechowywania Państwa sprzętu!

Cennik:

80zł/h + VAT (wystawiamy faktury).

850zł + VAT za cały dzień/noc (np. impreza urodzinowa).

Rezerwacja: Konrad Czerkas ; [email protected]