Wystawa grupy Wrocławskie Plenery Fotograficzne

Grafika reklamowa wydarzenia. Logotypy organizatorów. Napisy: Wystawa 2021 grupy Wrocławskie Plenery Fotograficzne. Wernisaż czwartek godzina 18.30. Zamknięcie wystawy niedziela 19:00. 2-5 września 2021. Tramwajowa 1-3. Projekt Jakub Leśniewski. Fot. Monika Grobelna.

Czasoprzestrzeń zaprasza na wernisaż i wystawę grupy Wrocławskie Plenery Fotograficzne! Wernisaż: 02.09.2021, g. 18.30
Wystawa będzie czynna: 04-05.09.2021, w godzinach od 10 .00 do 19.00 (w dniu 03.09.2021 nie będzie możliwości zwiedzania). Wstęp wolny!

Wrocławskie Plenery Fotograficzne to inicjatywa realizowana przez społeczność wrocławskich entuzjastów fotografii. Od 2018 roku gromadzi fotografów, modeli, wizażystów, stylistów, osoby o ciekawych pomysłach i nieszablonowym spojrzeniu na rzeczywistość. Z kałuży wyczarują zwierciadło, ze zgliszczy plan zdjęciowy a podróże w czasie i przestrzeni nie stanowią dla nich przeszkody.

WROCŁAWSKIE
Działalność grupy zainicjowano w Mieście Spotkań. Tak jak to miasto, społeczność WPF jest otwarta, ma egalitarny charakter i zrzesza ludzi różnych środowisk, pochodzenia i poglądów. Co istotne, grupa funkcjonuje na zasadzie non-profit, opierając się o wymianę doświadczeń, usług i koleżeńską pomoc, a nie zysk finansowy.

PLENERY
Działają w stolicy Dolnego Śląska, choć ich zainteresowania mają zasięg ponadregionalny. Fotografowali w Sobótce i Sokołowsku, Kamieńcu Ząbkowickim i Nowiźnie, w górach i na pustyni. Za sobą mają 49 zrealizowanych plenerów. Dołącz do nich, a być może będziesz pomysłodawcą jubileuszowego 50. pleneru!

FOTOGRAFICZNE
Czerpią z historii sztuki a inspirują ich wielcy: od zdjęć w estetyce malarstwa prerafaelitów do planu zdjęciowego na motywach prac Helmuta Newtona. Przepych i elegancja – do dzieła! Horror i apokalipsa – dlaczego nie? Wartością jest tu różnorodność – tematyczna, stylistyczna, interpretacyjna.

WPF to aktywna społeczność złożona z ponad 1,6 tys. członków, której bezprecedensowa działalność wpisuje się wyraźnie w tkankę kulturalną miasta i regionu.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera