wrOFFław 2023 Showcase – Festiwal wrocławskiej muzyki

piąta edycja

termin: 02-04.06.2023

miejsce: CKAiIL Czasoprzestrzeń, Tramwajowa 1-3, Wrocław

bilety, akredytacje, line-up znajdziesz na wrofflaw.pl

W tym roku zagrają u nas:

PT 2/06 Haja, Sitartronic, OvE, Body Package, Unfortunate Sons 

SB 3/06 Walk Among Statues, 13 Drzew, KOŁDRA, Tony Yoru, Doman

NDZ 4/06 Łukasz Fudro, noco, Joulie Fox, Ostatni Dzień Lata, Orkiestra Wszechmuzyczna

Na zakończenie festiwalu szykujemy niespodziankę. W poprzednich latach był to występ chóru Ars Cantandi Uniwersytetu Ekonomicznego czy zespołu cumbia  Faustina Calavera. W tym roku zagra u nas Wrocławska Orkiestra Wszechmuzyczna.

wrOFFław to trzydniowe święto muzyki Wrocławia, które odbędzie się w unikalnym postindustrialnym wnętrzu starej zajezdni tramwajowej w Czasoprzestrzeni. Jest to miejsce spotkania branży muzycznej oraz szansa dla zespołów z Wrocławia, aby pokazać się ze swoją twórczością szerszej publiczności. Pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku. Od tego czasu, co roku przyciąga coraz szerszą publikę.

Festiwal

Na festiwalowej części wrOFFławia prezentujemy szerokie spektrum stylistyczne, od rocka po elektronikę, od alternatywy do popu. Do udziału w festiwalu zapraszamy składy, których muzyka nas porusza. Nie wprowadzaliśmy żadnych ograniczeń gatunkowych – najważniejsze było to, że grupy mają coś do powiedzenia i wypracowały własne, unikalne brzmienie. 

W poprzednich edycjach zagrali u nas między innymi: Nowomowa, Pola Chobot & Adam Baran, Francis Tuan, Lushy!, Resoraki, Psychoformalina, The Lions, EEMEE, Monsieur Premiere, The Bullseyes,  Fjord, Daffodil Pill, Bednarska, Tholing the Void .

Na zakończenie festiwalu szykujemy niespodziankę. W poprzednich latach był to występ chóru Ars Cantandi Uniwersytetu Ekonomicznego czy zespołu cumbia  Faustina Calavera. W tym roku zagra u nas orkiestra.

Aby wystąpić na festiwalu zespół musi być z Wrocławia i zgłosić się przez formularz na naszej stronie https://wrofflaw.pl/zgloszenie/ do dnia 31.03.2023. Jury składające się z muzyków, animatorów kultury oraz dziennikarzy radiowych wybiera 14 zespołów, które zagra w tym roku. Pełny line-up zostanie ogłoszony   pod koniec.

Festiwal jest objęty patronatem honorowym prezydenta Miasta Wrocławia Jacka Sutryka.

Festiwal w 2023 został objęty patronatem medialnym Radio RAM i Radio Wrocław.

Wstęp na festiwal jest darmowy

Konferencja dla branży muzycznej

Co roku części festiwalowej towarzyszą wykłady i panele dla branży muzycznej, stoiska wytwórni oraz specjalna strefa dedykowana sieciowaniu się przedstawicieli branży od początkujących muzyków po dyrektorów festiwali.

Podczas części edukacyjnej eksperci będą rozmawiać o współczesnych wyzwaniach dla branży, ale też przekazywać ważną wiedzę, która zwiększy szansę na sukces na wyboistej drodze jaką jest rynek muzyczny. Jest to doskonałe miejsce, aby spotkać się i porozmawiać w nieformalnej atmosferze, nawiązać kontakty i potencjalnie stworzyć nowe projekty kulturalne.

W poprzednich latach spotkania dotyczyły – organizacji tras koncertowych, self managementu, czy współpracy z ZAIKSem i stacjami radiowymi. Swoją wiedzą dzielili się m.in. : Grzegorz Stabeusz, Maciej Nestor, mec. Krzysztof Zuber, Maciej Szabatowski, Maciej Przestalski, Marek Pędziwiatr i Lech Janerka

Wstęp na konferencję jest płatny.

Organizatorem Showcase wrOFFław jest grupa nieformalna wrOFFław we współpracy ze Stowarzyszeniem Tratwa, które zarządza Czasoprzestrzenią we Wrocławiu (była zajezdnia Dąbie). Stowarzyszenie Tratwa jest znana ze swojej akcji pomocowej na rzecz uchodźców z Ukrainy, ale od wielu lat zajmuje się kultura niezależną Wrocławia tworząc unikalną przestrzeń dla artystów i liderów społecznych jaką jest Czasoprzestrzeń.

Włączamy muzykę tego miasta!

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera