Wigilia Pełna Ciepła w Czasoprzestrzeni

Ten rok był trudny dla nas wszystkich. Każdemu z nas te nadchodzące święta – ciepłe, spokojne i rodzinne – potrzebne są chyba jak nigdy dotąd. Wśród nas nadal są jednak też ci, którzy nie mają szansy spędzić ich w domu, wśród bliskich. Nie zapominajmy o nich mimo wszystkich naszych własnych trosk.

Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu zrobiliśmy w tym roku wiele dobra i pomogliśmy bardzo wielu ludziom. Wiemy, że znów prosimy Was o pomoc, bardzo zależy nam jednak, aby w tym wyjątkowym, świątecznym czasie jak co roku zorganizować w Czasoprzestrzeni prawdziwą kolację wigilijną dla tych, którzy nie będą mieli innych świąt niż te spędzone u nas – dla wszystkich potrzebujących, samotnych, chorych, bezdomnych… a w tym roku także i dla uchodźców.

Będą to dwa wieczory – pierwszy 24 grudnia, gdy przypada katolicka wigilia, drugi 6 stycznia, gdy swoje święta obchodzą prawosławni. Ogrzejemy naszą halą, udekorujemy ją bożonarodzeniowymi ozdobami, rozstawimy stoły i przykryjemy je białymi obrusami. Zastawimy je tradycyjnymi wigilijnymi potrawami i zaprosimy do nich tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Chcielibyśmy, aby znalazło się u nas miejsce dla łącznie ponad 350 osób. Bez waszej pomocy sobie jednak nie poradzimy.

Koszt jednej wigilijnej kolacji to obecnie około 50 zł – wpłacając tę kwotę, fundujesz jedno miejsce przy stole. Każda wpłata jednak, choćby najmniejsza, znaczy dla nas bardzo wiele. Jest znakiem, że mimo wszystkiego, co nas spotyka, wciąż możemy troszczyć się o siebie nawzajem i dzielić się ciepłem i światłem. 

Możecie wesprzeć Wigilię Pełną Ciepła:

  1. Wpłacając darowiznę za pośrednictwem naszej zrzutki: https://zrzutka.pl/vg7ey5
  2. Wpłacając darowiznę na nasze konto bankowe:

(Santander Bank Polska S.A.) 22 1090 2398 0000 0001 1557 2261
Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA
ul. Henryka Probusa 9/4
50-242 Wrocław

z dopiskiem „WIGILIA”

3. Zgłaszając się jako wolontariusze do pomocy

Dziękujemy naszym sponsorom