Wielka bitwa na taniec!

Chłopak tańczący hip-hop na ulicy. Napisy: Wielka bitwa, 3 kwietnia 2022. Logotypy organizatorów.

Podczas tanecznej Wielkiej Bitwy w Czasoprzestrzeni zmierzą się ze sobą Zaburzeni oraz Taneczne Manewry!

Tomasz „Burza” Burzec:

Wielka Bitwa brzmi dumnie! Bo i wydarzenie do małych nie należy. Jako ekipa tańcząca już kilka lat, chcemy pokazać nasze umiejętności szerszej publiczności oraz wprowadzić Was w nasz świat. Świat tanecznych uniesień, wyrzeczeń, radości, wylanego latami potu, samospełnienia.

Pomysł, który jako ekipa Zaburzeni realizowaliśmy etapami już od kilku miesięcy, przenosi się tym razem na deski teatru. Za pomocą walki na taniec (Dance Battle) pragniemy przybliżyć naszemu otoczeniu, czym zajmujemy się na co dzień. Dlaczego sprawia nam to przyjemność i dlaczego chcemy to robić? Przybliżymy nasze branżowe słownictwo i, w przystępny dla Was sposób, pokażemy zdobywane latami umiejętności.

Dlatego też 3 kwietnia o 17:00 rozpocznie się Wielka Bitwa, która może zmienić oblicze tańca. Zmieni Wasze nawyki i przyzwyczajenia. Może nawet zmienić Wasz gust muzyczny i estetyczny.

Dwie 5-osobowe ekipy zmierzą się ze sobą przed Wami w formule turnieju zaczerpniętej od naszych południowych sąsiadów z Czech – SDK (Street Dance Kemp). W pierwszym etapie obie startujące ekipy, zaprezentują swój układ eliminacyjny. W etapie drugim przystąpimy do walki finałowej podzielonej (dla równowagi) na 2 tury. Każda tura to 10 minut. Na samym końcu zostanie wybrana wygrana ekipa, która skradła najwięcej serc publiczności. Po ogłoszeniu wyników zapraszamy zebranych na wspólne potańczenie oraz porozmawianie z naszymi tanecznymi bohaterami!

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera