Wielcy Wielkiej Wyspy – spotkanie z Mieczysławem Michalakiem

Zapraszamy na spotkanie z Mieczysławem Michalakiem, wybitnym fotografem i mieszkańcem wrocławskiej Wielkiej Wyspy. Ten znany i ceniony fotoreporter, przez 30 lat swojej pracy zawodowej związany był z Gazetą Wyborczą.

Spotkanie połączone będzie z finisażem wystawy “Michalak analogowo”, którą można obejrzeć w naszej hali Supernova.

Autor wystawy w swojej twórczości powraca do korzeni, czyli do metod pracy, jakie znane były w latach 80. i 90., gdy fotografia cyfrowa nie była dostępna.

Prezentowane prace wykonane zostały w czasach współczesnych, ale z wykorzystaniem analogowego aparatu i tradycyjnego filmu, poddanego następnie obróbce w ciemni fotograficznej znajdującej się na terenie Czasoprzestrzeni, gdzie także powstały odbitki na kartonowym papierze fotograficznym dużego formatu.

Autor przygotował również specjalną niespodziankę dla zwiedzających wystawę.

WSTĘP WOLNY!

Cykl WIELCY WIELKIEJ WYSPY to spotkania z mieszkańcami wrocławskich osiedli: Bartoszowic, Biskupina, Dąbia, Sępolna, Szczytnik, Zacisza i Zalesia, którzy wnieśli znaczący wkład w kształtowanie kultury, sztuki, nauki oraz sportu we Wrocławiu. Niejednokrotnie to nasi sąsiedzi, których spotykamy na co dzień, ale nie mamy świadomości, jaką rolę pełnią w życiu naszego miasta.

Spotkania te mają charakter integracyjny i pogłębiający wiedzę o wyjątkowych ludziach, którzy mieszkają albo mieszkali na naszej Wielkiej Wyspie. Przyczynią się także do budowania relacji i wzajemnego szacunku pomiędzy pokoleniami.


Ze względu na panującą epidemię wirusa SARS-CoV-2 w Polsce prosimy:
– zostań w domu, jeżeli masz objawy zakażenia,
– weź ze sobą maseczkę,
– utrzymuj dystans od innych uczestników wydarzenia,
– korzystaj z płynu dezynfekującego, który znajdziesz przy wejściu,
– słuchaj wskazówek obsługi dotyczących przemieszczania się po terenie.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera