Wielcy Wielkiej Wyspy – spotkanie z Andrzejem Ficowskim

3 razy W: Wielcy Wielkiej Wyspy!

To cykliczne spotkania z mieszkańcami Wielkiej Wyspy, którzy wnieśli znaczący wkład w kształtowanie kultury, sztuki, nauki oraz sportu we Wrocławiu. Niejednokrotnie to nasi sąsiedzi, których spotykamy na co dzień, ale nie mamy świadomości, jaką rolę pełnią w życiu naszego miasta.

Spotkania te będą miały charakter integracyjny i pogłębiający wiedzę o wyjątkowych ludziach, którzy mieszkają albo mieszkali na naszej Wielkiej Wyspie. Przyczynią się także do budowania relacji i wzajemnego szacunku pomiędzy pokoleniami.

Wydarzenia będą odbywać się przynajmniej raz w miesiącu na terenie Czasoprzestrzeni / byłej Zajezdnia Dąbie w sali seminaryjnej lub w Klubie Łącznik. Połączone będą z wykładami i prezentacją multimedialną.

Ofertę naszą kierujemy głównie do seniorów, ale mile widziane będą również przedstawiciele młodszego pokolenia. Mamy nadzieję, że takie spotkania dadzą możliwość wartościowego spędzania czasu wolnego i integracji, zarówno mieszkańców Wielkiej Wyspy, jak i całego miasta.

Gościem pierwszego spotkania będzie Andrzej Ficowski, reżyser, literat i redaktor wrocławskiego pisma artystyczno-literackiego “Rita Baum”

Wstęp wolny!

 

 

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera