Warsztaty szycia na maszynie – podstawowe ściegi

Jeżeli zawsze marzyliście o tym, aby nauczyć się szyć na maszynie, nie traćcie czasu, tylko zapiszcie się na warsztaty, które poprowadzi 13.06.2020 Matylda Czarny. Podczas zajęć nauczycie się wykonywania podstawowych rodzajów ściegów maszynowych.

W zajęciach mogą wziąć udział maksymalnie 4 osoby (tyle maszyn posiadamy). Jeśli macie własną maszynę, także możecie się zgłosić. Uczestnicy warsztatów mogą przynieść ścinki materiałów, stare niepotrzebne koszulki itp., które zostaną wykorzystane podczas ćwiczeń.

Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach:
I grupa – 10.00-11.00
II grupa – 11.15-12.15

Na warsztaty można się zapisywać poprzez formularz google.

Jak mówi prowadząca Matylda, “na pierwszych warsztatach będziemy omawiać podstawowe elementy budowy maszyny (po co te wszystkie pokrętła?), nauczymy się nakładać igłę oraz jak dobierać igłę do materiału. Zapoznamy się z akcesoriami używanymi podczas szycia. Poznamy tajniki szycia ściegiem prostym i zygzakiem oraz jakie są ich prawidłowe ustawienia. Dowiemy się, jak zmieniać gęstość i długość ściegu oraz jak rozpocząć i zakończyć szycie. Poznamy kilka ćwiczeń, które pomogą nam nauczyć się szyć w miarę równo i podążać za śladem wyrysowanym na materiale. Zajęcia będą stanowić cykl, a w trakcie kolejnych zajęć będziemy omawiać najczęstsze problemy występujące podczas szycia i zastanowimy się, jak je rozwiązać”.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera