Kadry Czasoprzestrzeni: warsztaty fotograficzne dla początkujących

Grafika reklamowa wydarzenia - na stole leżą zdjęcia modelek i krajobrazy. Napis: Kadry Czasoprzestrzeni. Logotypy Czasoprzestrzeni i Tratwy.

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne wydarzenia “Kadry Czasoprzestrzeni: warsztaty fotograficzne dla początkujących”, które odbędzie się 1 października 2021 o godzinie 17.00 w Czasoprzestrzeni we Wrocławiu.

Garść przydatnych informacji:

  • Zajęcia będą się odbywały w piątki od godziny 17.00 do 21.00 w Czasoprzestrzeni (Wrocław, ul. Tramwajowa 1-3).
  • Warsztaty są skierowane do początkujących fotografów, którzy chcą się nauczyć, jak ambitnie fotografować.
  • W trakcie warsztatów trwających od początku października do lutego zostanie przekazany zestaw teoretycznych i praktycznych umiejętności umożliwiających sprawne posługiwanie się narzędziami fotograficznymi – aparatem fotograficznym, oprogramowaniem do postprodukcji (Adobe Photoshop, Adobe Lightroom), oświetleniem studyjnym, światłem naturalnym.
  • Zajmiemy się klasycznymi tematami fotograficznymi – portretem modowym, dokumentalnym, kreacyjnym w świetle studyjnym i naturalnym, pejzażem, martwą naturą.
  • Poznamy najważniejsze nazwiska i nurty, zarówno z historii fotografii, jak i współczesności – to absolutnie niezbędny element kształcenia fotograficznego.
  • Cykl warsztatów zamkniemy przygotowaniem zestawu zdjęciowego – nauczymy się, jak dokonać selekcji fotografii tak, by ułożyć z nich czytelną narrację.
  • Efekt działań zaprezentujemy na wystawie, która odbędzie się w hali Czasoprzestrzeni, zapoznamy się więc również z podstawowymi zasadami przygotowania zdjęć do druku.

Koszt warsztatów to 360 PLN za miesiąc, w którym wypadają 4 spotkania. Istnieje możliwość wystawienia rachunku/faktury.

Zajęcia poprowadzi Zbyszek Kordys, fotograf i edukator z wieloletnim doświadczeniem w dzieleniu się wiedzą fotograficzną. Dotychczas uczył we Wrocławskiej Szkole Fotografii, Służewskim Domu Kultury, Oławskim Centrum Sztuki i kilku innych miejscach. Aktywny pejzażysta i dokumentalista, prowadzi także laboratorium PrintShop1923, zajmujące się drukiem, skanowaniem, postprodukcją i kompleksowym przygotowaniem wystaw fotograficznych. Absolwent Instytutu Fotografii Kreatywnej (ITF) w czeskiej Opawie.

Kontakt:
mail: [email protected]
tel: +48 515 156 768