Warsztaty edukacyjno-artystyczne w Czasoprzestrzeni

Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Rita Baum”, we współpracy z Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych CZASOPRZESTRZEŃ, ogłasza otwartą rekrutację na warsztaty edukacyjno-artystyczne „Ojczyzna Króla Maciusia” skierowane do młodzieży w wieku 13-17 lat. Program warsztatów obejmuje zajęcia z profesjonalnymi twórcami teatralnymi oraz specjalistami z dziedziny historii i animacji kulturalnej, które rozwiną zarówno wiedzę obywatelską, jak i kreatywność uczestników. Celem projektu jest przygotowanie warsztatowego pokazu teatralnego z udziałem uczestników oraz profesjonalnych aktorów, który będzie inspirowany książką Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” i zostanie wyreżyserowany pod opieką artystyczną Andrzeja Ficowskiego.

W harmonogramie, który obejmie dziesięć spotkań, zawarte są warsztaty z reżyserii teatralnej, warsztat aktorski, warsztat obywatelsko-historyczny, a także warsztat poświęcony pracy nad kostiumami i scenografią. Spotkania potrwają od 27.07 do 6.09.2020 roku. Ostateczny harmonogram zostanie stworzony po zakończeniu rekrutacji i po konsultacjach z uczestnikami i ich opiekunami.

W celu zgłoszenia swojego udziału w warsztatach lub w przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z koordynatorką projektu Agatą Janikowską ([email protected]). Na zgłoszenia czekamy do 25.07.2020! Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest darmowy. Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.