VII Festiwal Pieśniarze Niepokorni [ONLINE]

Siódma już edycja Festiwalu Pieśniarze Niepokorni zdominowana zostanie przez Panie, czyli PIEŚNIARKI NIEPOKORNE. Wydarzenie odbędzie się online.

Wystąpią:
WOJCIECH WYSOCKI
monodram poetycki na podstawie tekstów
Zbigniewa Herberta
ŻYCIORYS
scenariusz, reżyseria i wykonanie:
Wojciech Wysocki
(znany aktor teatralny i filmowy)muzyka na żywo
Piotr Kajetan Matczuk

WOJCIECH WYSOCKI
Oprócz pracy scenicznej w teatrach dramatycznych, komediowych i w radiu, jest popularnym aktorem telewizyjnym i filmowym, szczególnie lubiany dzięki serialowi Ranczo, w którym wcielił się w postać doktora Wezóła. Jako miłośnik, znawca i propagator poezji, jest również twórcą, scenarzystą, reżyserem i wykonawcą monodramu Życiorys. Monodram stanowi prezentację starannie wybranych, połączonych przez artystę w sceniczną całość utworów Zbigniewa Herberta, które zostały tak dobrane, by stworzyć i opowiedzieć o życiu człowieka od narodzin aż do śmierci. W sposób bardzo charakterystyczny dla twórczości Zbigniewa Herberta, monodram Życiorys łączy rozmaite, uniwersalne problemy oraz pytania egzystencjalne z drobnymi, metaforycznie i alegorycznie wyrażanymi obserwacjami i opowiastkami o życiu godziwym i niegodziwym, o ludziach, zwierzętach oraz o otaczających nas przedmiotach. Monodram wykonywany jest z muzyką na żywo w kompozycjach Piotra Kajetana Matczuka.

MAŁGORZATA BRATEK
W czasach PRL była znaną opozycjonistką. W 1977 roku, jako dobrze rokująca artystka, usłyszała zakaz publicznych wystąpień. Na mocy nieformalnego zakazu przestała istnieć w środowisku muzycznym. Jest laureatką głównych nagród artystycznych m.in. na Festiwalu Pieśni Prawdziwej i Konkursie Piosenki Aktorskiej.

DOROTA “SOWA” KUZIELA
Pieśniarka 2019 r., Jak mało kto na świecie potrafi grać na skrzypcach i śpiewać jednocześnie! Do tego pisze własne piosenki, za które została nagrodzona m.in. Grand Prix OPPA 2018. Garść poezji, nutka folku gdzieniegdzie przyprawione klasyką, dużo emocji.

WISŁAWA KADYSZEWSKA I STANISŁAW MARINCZENKO
Duet doktorantów Wydziału Filologicznego. Ich twórczość to mieszanka piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej i piosenki autorskiej w układzie (najczęściej) „ona pisze, on komponuje”.

MARCIN GĄBKA
Inspiruje się bardami, m.in. Kaczmarskim, Gintrowskim, Wysockim. Pisze i komponuje własne utwory, z którymi występuje od około trzech lat.

 

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera