Sztuka dla życia – koncert, aukcja, kiermasz, warsztaty

„Sztuka dla życia” to wyjątkowe charytatywne wydarzenie artystyczne, którego celem jest zwiększanie świadomości na temat mukowiscydozy. To genetyczna, nieuleczalna choroba, siejąca wielonarządowe spustoszenie w całym organizmie, odbierająca siły i oddech. Walka z mukowiscydozą okupiona jest olbrzymimi wyrzeczeniami, cierpieniem i bólem, a jej koszty leczenia są bardzo wysokie.

W ramach wydarzenia odbędzie się koncert, aukcja, kiermasz i warsztaty. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na leczenie dwóch podopiecznych fundacji Matio.

W programie

  • Wystawa fotografii oraz prac plastycznych artystów z całej Polski oraz innych krajów: Austrii, Kosowa, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Indonezji, USA.
  • Warsztaty, m.in.: tworzenie naturalnych kosmetyków (dżemów do mycia Makutu), robienie makram, malarstwo olejne i akwarelowe, warsztaty wokalne
  • Kiermasz artystyczny, gdzie każdy będzie miał szansę znaleźć coś dla siebie lub na wyjątkowy prezent, m.in. wyroby ceramiczne, pachnące świece, własnoręcznie  stworzona biżuteria, opaski na głowę, ozdoby, plakaty, rysunki, obrazy, zakładki do książek, kartki okolicznościowe. Wszystkie wyroby artystyczne zostały przekazane na ten cel przez regionalnych twórców.
  • Kiermasz książek.
  • Koncert młodych artystów wrocławskich oraz gwiazdy wieczoru Anny Marii Mbayo z zespołem (w repertuarze piosenki Czesława Niemena).
  • Aukcja (w tym internetowa), na której pojawią się m.in płyta i portrety z autografami brytyjskiej piosenkarki Emeli Sandé, książki z autografami Olgi Tokarczuk, płyty z autografami Taco Hemingwaya, Natalii Nykiel, Marcina Wyrostka, scenariusz Kogla Mogla wraz z autografami, zdjęcie Mateusza Piesiaka, voucher na 20 zabiegów w Centrum Hiperbarycznym Concept, karnety Akademia Zdrowia 24 na siłownię i trening personalny, obrazy – w tym obraz Katarzyny Popińskiej.

Organizatorzy zachęcają do przekazywania prac artystycznych, książek i innych przedmiotów na aukcję oraz do przeprowadzania w ramach wydarzenia warsztatów artystycznych. Są otwarci także na inne propozycje współpracy i pomocy. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy: [email protected]

Harmonogram

10.00
kiermasze prac artystycznych i książek

09:30-11:00
zajęcia z szermierki

09:30-11:00
“Nie-działanie. Czym jest uważność?” – warsztaty prowadzone przez Mindfulness Association Polska

11:15-12:15
zajęcia z salsy prowadzone przez Panią Kayę Sadowską

12:30-14:30
warsztaty z tworzenia kwietników z makram

14:00-17:00
warsztaty z malarstwa olejnego prowadzone przez wrocławską malarkę Katarzynę Popińską

15:00-17:00
warsztaty z tworzenia naturalnych kosmetyków (dżemów do mycia Makutu)

17:30
Aukcja oraz koncerty: młodych wrocławskich artystów, EVIT TRIO i goście, Anny Marii Mbayo w repertuarze Czesława Niemena

Bilety

Bilety na koncerty i warsztaty są do kupienia na zrzutce!

  1. Po wejściu na zrzutkę, po prawej stronie panelu [na komputerze] lub na samym dole, pod opisem [na telefonie], zobaczą Państwo możliwości wyboru nagród.
  2. Po wyborze i zakupieniu biletu na wydarzenie, wyślemy drogą mailową zaproszenie na podanego przez Państwa maila. To zaproszenie będzie uprawniało do wstępu na wybrane wydarzenie.

Wejściówki w formie cegiełek dostępne również w dniu wydarzenia (nie gwarantujemy dostępności, ograniczona ilość miejsc). Wstęp na kiermasze bezpłatny.

 

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera