Szlak zmysłów z kreatywną ceramiką

Dzieci lepią z gliny przy długim, drewnianym stole. Logotypy organizatorów.: Manufaktura ceramiki, Artystyczne centrum nauki i zabawy, Szlak zmysłów.

Kolejna wyprawa na “Szlaku zmysłów”! Tym razem tematem przewodnim będzie glina i ceramika. Zajęcia są przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku od 4 do 9 lat. Celem zajęć jest rozwijanie czucia zmysłowego i motoryki.

Zabawa z gliną to świetna zabawa — niezależnie od wieku! Można zgniatać, zwijać, formować, kształtować… To buduje wyobraźnię i prowadzi do tworzenia unikalnej trójwymiarowej sztuki. Jak się okazuje, taka aktywność jest bardzo dobra dla rozwoju dzieci.

Szlak zmysłów obejmuje 2 moduły:

  1. Gra terenowa połączona z tajemniczymi ciekawostkami ze świata zmysłów.
    Dzieci z rodzicami wykonają różne aktywności, które stymulują zmysły: dotyk, węch, smak, ruch, równowagę, wzrok i słuch. Zabawa naukowa w formie podchodów zostawi wspomnienia na lata!
  2. Lepienie z gliny
    Spotkanie ze sztuką to rozbudzenie wrażliwości artystycznej u dzieci, młodzieży, dorosłych… rozwinięcie zdolności manualnych oraz ukazanie im drogi, jaką musi przejść tworzywo, aby stać się pięknym, kolorowym wyrobem.

O prowadzących:

Roksana Kaca
Z potrzeby wsparcia rodzin z dziećmi stworzyła markę “Szlak zmysłów”. Pasja powstała poprzez wspieranie najbliższych w rodzinie i w potrzebie oraz zdobycie dzięki nim doświadczenia, w postaci pozytywnych zmian w organizacji i integracji układu nerwowego. Moje holistyczne podejście do życia ma na celu uświadamiać, inspirować, motywować do działania. To niepowtarzalna wiedza, oparta na przeżyciach codzienności. Biotechnolog, terapeuta i mama Huberta.

Zuzia warsztaty, ceramika kreatywna
Założycielka Manufaktury Ceramiki Design Studio Li. Choć ima się wielu zajęć, ma wiele pasji i zainteresowań, to najwięcej satysfakcji sprawia jej prowadzenie zajęć artystycznych. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Ceramiki i Szkła oraz Sztuki Zintegrowanej Plastyka-Muzyka, posiada również uprawnienia pedagogiczne.

Kiedy i gdzie?
10.06.2022r. (piątek), godzina 17:00
Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń
Tramwajowa 1-3, 51-621 Wrocław
Cena: 65 zł (rodzic plus dziecko)
Ograniczona ilość osób, kameralne grupy.

Zapisy:

  1. e-mail: [email protected],
  2. tel: 500132446,
  3. prosimy o dokonanie rezerwacji do dnia 08.06.2022.
Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera