Szlak zmysłów w plenerze malarskim ze sztalugami

Trzy sztalugi, na nich rozpoczęte obrazy. W prawym górnym rogu graficzny zarys dwóch ludzkich głów zwróconych do siebie. Zielone drzewko i zaznaczony zielony szlak. Napis: Szlak zmysłów.

Chcecie wyzwolić spontaniczną aktywność ruchową i twórczą? Pobudzić wyobraźnię? Zapraszamy serdecznie rodziny z dziećmi na kolejną wyprawę, poruszającą Wasze zmysły podczas gry „zmysłowe podchody” oraz podczas malarstwa na sztalugach!

Szlak zmysłów obejmuje 2 moduły:

1 MODUŁ: GRA TERENOWA POŁĄCZONA Z TAJEMNICZYMI CIEKAWOSTKAMI ZE ŚWIATA ZMYSŁÓW

Dzieci z rodzicami wykonają różne aktywności, które stymulują zmysły: dotyk, węch, smak, ruch, równowagę, wzrok i słuch. Zabawa naukowa w formie podchodów zostawi wspomnienia na lata!

2 MODUŁ: MALARSTWO NA SZTALUGACH

Podczas warsztatu, będącego przede wszystkim dobrą zabawą, dzieci namalują swój obraz, inspirowany tym, co dookoła nich. Same wybiorą, co chcą namalować, poczują, który większy, bądź mniejszy fragment pięknego ogrodowego otoczenia najbardziej im się podoba i któremu chcą się przyjrzeć bliżej. Będą łączyć kolory, bawić się fakturą, również tą napotkaną tuż obok. Zachęcone do szerszego patrzenia na sztukę i na to, że każdy „błąd” jest tak naprawdę początkiem czegoś nowego, a nawet lepszego, poczują się twórcami ich własnej rzeczywistości.

Dla kogo jest szlak zmysłów?

Dla wszystkich uczestników od 4 do 8 lat – z rodzicami/opiekunami. Jeśli czujecie, że skorzystają na szlaku młodsze i starsze dzieci – zapraszamy całe rodziny.

O prowadzących:

Roksana Kaca – z potrzeby wsparcia rodzin z dziećmi stworzyła markę “Szlak zmysłów”. Pasja powstała poprzez wspieranie najbliższych w rodzinie i w potrzebie oraz zdobycie dzięki nim doświadczenia, w postaci pozytywnych zmian w organizacji i integracji układu nerwowego. Moje holistyczne podejście do życia ma na celu uświadamiać, inspirować, motywować do działania. To niepowtarzalna wiedza, oparta na przeżyciach codzienności. Biotechnolog, terapeuta i mama Huberta. Mój pełen profil znajdziecie na Instagramie.

Sylwia Krasicka – artystka, malarka, pasjonatka sztuki we wszystkich jej przejawach, na co dzień maluje obrazy zarówno abstrakcyjne jak i figuratywne. Prace swoje sprzedaje z wielkim powodzeniem. Nadal kształci się artystycznie, jako słuchaczka Podyplomowych Studiów na Akademii Sztuk Pięknych na kierunku Malarstwo we Wrocławiu. Poza farbami jej ogromną pasją jest również taniec i śpiew. Chętnie też zajmuje się aranżacją ogrodów. W 1998 r. ukończyła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym. Kocha pracę z dziećmi, posiada certyfikat arteterapeutki, posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, nie tylko z racji bycia mamą dwójki cudownych dzieci, w tym dorosłego już syna. Kobieta o wielkim sercu, pełna empatii, wrażliwości i uważności na drugiego człowieka. Od lat zajmuje się poszerzaniem swojej świadomości, interesuje się holistycznym podejściem do człowieka. Dużego doświadczenia w zakresie zdrowia doświadczyła również pracując w Klinice Integrative Medicale Center w Żernikach Wrocławskich.

Kiedy i gdzie?

I termin: 22.05.2022 r. (niedziela), godzina 17:00
II termin: 05.06.2022 r. (niedziela), godzina 16:30
Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych CZASOPRZESTRZEŃ
Tramwajowa 1-3, 51-621 Wrocław

Bilety: 90 zł (rodzic plus dziecko)

Zapisy:

  1. E-mail: [email protected]
  2. Nr. tel: 500132446
  3. Prosimy o dokonanie rezerwacji do dnia 20.05.2022.
  4. Po dokonaniu rezerwacji prześlemy numer konta bankowego do wykonania przelewu, gwarantującego wzięcie udziału w wydarzeniu. Wyślemy szczegóły poprzez e-mail.
Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera