Sterylny Live! Kosy – transmisja na żywo

Kolejny Sterylny Live w Czasoprzestrzeni! Nie musicie wychodzić z domu, by wziąć udział w koncercie – obejrzyjcie naszą transmisję on-line! Tym razem zaśpiewa dla Was wrocławski zespół KOSY.

Na koncert możemy wpuścić tylko 50 osób. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy poprzez formularz google.

O ZESPOLE

KOSY – siostry w pieśni, intrygujące kobiece głosy śmiało improwizujące przy wtórze rozmaitego instrumentarium: harmonium, liry korbowej, bębnów obręczowych, skrzypiec i instrumentów perkusyjnych. Zespół ujmuje pieśni rodzime Kraju Kwitnącej Jabłoni w swych twórczych, współczesnych aranżacjach. Kosy powstały w czerwcu 2019 i dzięki współpracy z Fundacją “Deutsch-Polnische Gesellschaft Berlin” mają na swoim koncie kilka koncertów w Berlinie, zdobyły II nagrodę na Festiwalu Folkloru Lokalnego Strażnicy Tradycji w Siedlęcinie, a także Nagrodę Publiczności wraz z wyróżnieniem jury za “znakomite wykorzystanie możliwości wokalnych w aranżacjach pieśni” podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Folkowej “Mikołajki Folkowe” w Lublinie. Kosy biorą udział w projektach “Kultura za Miedzą” oraz “Babska Płyta”. Niedawno miały zaszczyt wspólnie śpiewać z panią Marią Siwiec, oraz panami Janem Kmitą i Stanisławem Bielawskim.

Do posłuchania i obejrzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=zbW4ci6vE_c
https://www.youtube.com/watch?v=3G02udrUGas
https://www.youtube.com/watch?v=PeXhZb5MtQs

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu “wESpół – wspieramy ekonomię społeczną” finansowanego przez UBS i koordynowanego przez DOPS i RCWIP

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera