Stelarium vol. 2

Nadchodzi wyczekiwana przez Was druga edycja Stelarium! Już 7 września Czasoprzestrzeń znów stanie się miejscem pełnym zapierających dech w piersiach występów.

A co oznacza enigmatyczna nazwa Stelarium? To projekt, którego celem jest aktywizacja dolnośląskiej społeczności artystycznej i stworzenie przyjaznej przestrzeni do nauki i prezentowania swoich umiejętności. Oprócz tego chcemy zintegrować taneczno-cyrkowe środowisko oraz zaprezentować szerszej widowni alternatywne i rozwijające się sztuki performatywne.

Tym razem Stelarium to nie tylko scena otwarta – przygotowaliśmy dla Was również przestrzeń warsztatową, gdzie będziecie mogli spróbować swoich sił w tańcu Tribal Fusion, American Tribal Style, a także poznać tajniki wszelakich sprzętów kuglarskich.

Całą imprezę zamknie zaś scena ogniowa, gdzie każdy fajerszołowiec będzie mógł nakręcić się do woli :).

Szczegóły co do zgłoszeń na warsztaty oraz Open Stage już wkrótce, a tym czasem zapisujcie sobie 7 września w kalendarzach!

A jeśli Ty chcesz mieć wkład w tworzenie tej wyjątkowej imprezy zapraszamy do kontaktu 🙂 Chętnych do pomagania przy Open Stage oraz Fire Space zapraszamy do wysyłania wiadomości na: [email protected]


FORMULARZ na Scenę Otwartą: https://docs.google.com/forms/d/16YPTwctMKaoWoG8m6gdHP_hXT9caIPoOoyroPE5rDbw/viewform?fbclid=IwAR2MFujQHTTmOlL51-fz4PteVmT9iEikbrlL10CqgZPI_XvqfcRX5mpsVU4&edit_requested=true

FORMULARZ na warsztaty:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc3yaayd9TOXGIVkwLA0WgSmVvvTGEpB_qCTflM-25RB843tg/viewform?fbclid=IwAR17cdiYrV3_RkhLaxK6Y0eXc5Xx6jQ92m2nCeTx44ADGxza4Fh-ShTcue4


TIMELINE:

12:00 – 17:00 Warsztaty
20:00 – 22:00 Open Stage
22:15+ – Firespace


OPIS WARSZTATÓW:

SARA ZIÓŁKOWSKA ♥ (warsztat taneczny, g. 15:30)

Co sprawia, że dobry tribal jest dobrym tribalem?

Czy kiedykolwiek oglądałaś występ triablowy, który zapadł Ci głęboko w pamięć? Czy po występie starałaś się rozgryźć zagadkę tej tajemniczej magicznej mocy, która nie pozwoliła Ci na odwrócenie wzroku od tancerki? Właśnie podczas tych warsztatów przekażę Ci wszystkie magiczne składniki dobrego tribalu! Znajdziesz tu na pewno ogrom wiedzy, dużo technicznych smaczków i tonę pozytywnej energii, która da Ci kopa kreatywności na kolejne tygodnie! Zbadamy całe spectrum składników pod kątem występów na scenie, jak i tych na sali treningowej czy we własnym salonie. Dodatkowo cały warsztat będzie podkręcony budowaniem pewności, własnej wartości i odkrywaniem piękna, które tkwi w każdej z nas.

MARTA MĄDRY ♥ (warsztat kuglarski – hula hoop, g. 15:30)

Techniki toczeń.

Główna zasada toczeń na hula hoop: można toczyć po wszystkim i w każdą stronę! Z góry na dół (i odwrotnie), krótko, długo, po rękach, po tułowiu, po plecach, po podłodze, po kimś innym… Odkryjemy, ile radochy może nam sprawić „kulanie” hula i ile kryje w sobie możliwości.

JOANNA CICHOCKA ♥ (warsztat taneczny – ATS, g. 13:45)

Zapraszam na warsztaty American Tribal Style® – improwizowanego tańca pełnego kobiecej siły i dumy. ATS® łączy inspiracje tańcem orientalnym i flamenco z bogatą estetyką wielkich spódnic i obfitej biżuterii oraz ideą radosnego kręgu kobiet. Poziom warsztatu – od podstaw.

BARBARA GOLIAN ♥ (warsztat taneczny, g. 12:00)

Warsztaty z podstaw Tribal Fusion – współczesnej odmiany tańca orientalnego (powstałej w latach 90-tych w USA). Tribal łączy w sobie głównie elementy American Tribal Style i belly dance oraz czerpie z takich tańców jak: flamenco, modern, indyjski, burleska, hip-hop, folklor czy locking, Charakteryzuje się mocną postawą, izolacjami i wężowymi ruchami. Warsztat dla początkujących – przyjść może każdy 🙂

MATEUSZ CZWOJDZIŃSKI ♥ (warsztat z żonglerki, g. 12:00)

Podczas warsztatu przekonasz się, że trzy piłki nie są tak straszne jak je malują, dwie lewe ręce to wystarczająco, aby nic nie spadło, a żonglerka to również krok w przestrzeń. Klasyce gatunku, czyli “jak podrzucić żeby złapać”, towarzyszyć będzie szczypta inspiracji ruchowych, która pozwoli ruszyć odważnie z miejsca.

ŁUKASZ KRAWIEC ♥ (warsztat z poi, g. 13:45)

Zapraszam na warsztat użytkowania najpopularniejszego kuglarskiego sprzętu. Nie jest ważne czy miałeś/aś już styczność z pojowaniem, warsztat jest kierowany do pojarzy na wszystkich poziomach zaawansowania (czyli również do tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że są pojarzami 😉 ). Celem warsztatu jest przekazanie podstaw pracy sprzętem w przestrzeni oraz rozwój tych podstaw w umiejętność budowania własnych ruchów i sekwencji.