Spójnikowy Piątek w Czasoprzestrzeni! Jesienna proza, język zmysłów i moc pomysłów

Grafika reklamowa wydarzenia. Napisy: Spójnikowy piątek.

Spójnikowe piątki to zajęcia przeznaczone dla dzieci objętych edukacją domową i alternatywną, prowadzone przez Spójnik edukacji.

Na najbliższych warsztatach głównym tematem będzie jesień, którą można odczuć każdym zmysłem – wzrokiem, dotykiem, słuchem, zapachem i smakiem. Wyostrzymy te wszystkie narzędzia, które pozwalają nam obserwować rzeczywistość i zastanowimy się, jak literatura posługuje się motywem pór roku oraz w jaki sposób oddziałuje na nasze zmysły. Tym razem skupimy się na prozie, zamieniając się w jesieniary i jesieniarzy. Ubierzcie ciepły sweter, a wspólnie zaparzymy herbatę i zaczytamy się w tekstach kultury! Można przynieść ze sobą wygodny koc.

Warsztaty będą okazją do tego, żeby uporządkować wiedzę dotyczącą:
pisania opowiadań,
wzbogacić swój warsztat opisu i analizy prozy,
poznać podstawowe techniki twórcze,
poznać gry narracyjne i rozgrzewki twórcze.

Podczas przerwy zasiadamy do wspólnego stołu na przerwę kanapkową. Zgodnie z wolą grupy – każdy przynosi coś na kanapki na wspólny stół. Na miejscu będzie zapewnione pieczywo, herbata i jakieś podstawowe produkty na kanapki.

Spotkanie dobędzie się 14.10.2021, od 10:15 do 14:00. Prowadząca: Anna Bem. Więcej szczegółów w wydarzeniu na facebooku.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera