Rusza nabór do grupy teatru tańca ROZRUCH!

ROZRUCH
grupa teatru tańca

kiedy: każda środa od 17:00-19:00; pierwsze spotkanie 17.04.2019
gdzie: Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3, Wrocław
dla kogo: młodzież od 13 roku życia
prowadząca: Julia Jóźwiak
wstęp wolny, obowiązują zapisy, zgłoszenia proszę wysyłać na adres: [email protected]

Zapraszamy młodzież od 13 roku życia na cotygodniowe treningi grupy teatru tańca, prowadzonej w oparciu o metodę tańca fizycznego floor work i modern. Podczas pierwszych zajęć będzie potrzebna podpisana zgoda rodzica w wypadku osób niepełnoletnich (najlepiej przyjść z rodzicem, który podpisze zgodę na miejscu).

Technika teatru tańca jest próbą uchwycenia myśli, idei, i zamknięcia jej w ruch, za pomocą świadomego ciała artysty. Fundament, który stanowi taniec współczesny, improwizacja, kontakt z drugim człowiekiem w partnerowaniu, dają ostatecznie przestrzeń, w której można wyrazić samego siebie. To pozwala oprawić w sposób kreatywny spostrzeżenia, poglądy, obawy, ale też szczęśliwe i wzruszające wydarzenia – jednym słowem wszystko to, co ważne i istotne, zostaje zamknięte w spektaklu, zachęcając widza do refleksji.

Podczas zajęć będziemy się inspirować twórczością wybitnych choreografów: Piny Bausch, Michaela Getmana, Ohada Naharina, Isadory Duncan, a także poznamy wielu innych utalentowanych tancerzy. Będziemy słuchać, odkrywać, aranżować, odbierać, przekazywać, intensywnie pracować motywując się nawzajem i czerpać radość z procesu nauki. Wszystko to w ruchu, tańcu i teatrze. Na początek wystarczy gotowość i otwartość, resztę osiągniemy razem! To jak? Do zobaczenia w Rozruchu!

Prowadząca o sobie: „Przygodę z tańcem współczesny rozpoczęłam w wieku szesnastu lat. Doskonaliłam się pod skrzydłami Polskiego Teatru Tańca, biorąc udział w otwartych zajęciach tańca współczesnego. Tam też miałam przyjemność uczestniczyć w projektach PTT. Wystąpiłam wówczas między innymi w „Feminie”, w „Prostej”, „My. Ja, ty”. Poznawałam taniec współczesny pod okiem takich tancerzy i choreografów, jak: Paweł Malicki, Urszula Biernat-Jałocha, Andrzej Adamczak, Ewa Sobiak, Artur Bieńkowski, Karolina Wyrwał. Następnie doskonaliłam swoje umiejętności ucząc się na warsztatach Michaela Getmana (Format Zero), a także Svena Niemeyera , Jean-Claude’a Marinale’a czy Thierry’ego Vergera i Ericka Bacona. Zasady partnerowania poznawałam na lekcjach prowadzonych przez Marion Sparber i Alana Fuentes-Guerra. Uczestniczyłam również w lekcjach tańca Elżbiety Szlufik-Pańtak, Grzegorza Pańtaka oraz Krzysztofa Skolimowskiego”.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera