Od dziś rusza kolejna grupa Teatru tańca ROZRUCH! Jeszcze można dołączyć do grupy!
Zapraszamy młodzież od 15 roku życia i dorosłych na cotygodniowe treningi grupy teatru tańca współczesnego, prowadzonej w oparciu o metodę tańca fizycznego, floor work i modern. Na początek wystarczy gotowość i otwartość, resztę osiągniemy razem!
Pierwszego dnia będzie potrzebna podpisana zgoda rodzica w wypadku osób niepełnoletnich (najlepiej przyjść z rodzicem, który podpisze zgodę na miejscu).
Technika teatru tańca jest próbą uchwycenia myśli, idei, i zamknięcia jej w ruch, za pomocą świadomego ciała artysty. Fundament, który stanowi taniec współczesny, improwizacja, kontakt z drugim człowiekiem w partnerowaniu, dają ostatecznie przestrzeń, w której można wyrazić samego siebie. To pozwala oprawić w sposób kreatywny spostrzeżenia, poglądy, obawy, ale też szczęśliwe i wzruszające wydarzenia – jednym słowem wszystko to, co ważne i istotne, zostaje zamknięte w spektaklu, zachęcając widza do refleksji.
Zajęcia będą inspirowane twórczością wybitnych choreografów: Piny Bausch, Michaela Getmana, Ohada Naharina, Isadory Duncan oraz innych utalentowanych tancerzy. Będą polegać na słuchaniu, odkrywaniu, aranżowaniu, odbieraniu, przekazywaniu, intensywnym pracowaniu podpartym wzajemną motywacją i radością czerpaną z procesu nauki. Wszystko to w ruchu, tańcu i teatrze!
Prowadząca o sobie: „Przygodę z tańcem współczesny rozpoczęłam w wieku szesnastu lat. Doskonaliłam się pod skrzydłami Polskiego Teatru Tańca, biorąc udział w otwartych zajęciach tańca współczesnego. Tam też miałam przyjemność uczestniczyć w projektach PTT. Wystąpiłam wówczas między innymi w „Feminie”, w „Prostej”, „My. Ja, ty”. Poznawałam taniec współczesny pod okiem takich tancerzy i choreografów, jak: Paweł Malicki, Urszula Biernat-Jałocha, Andrzej Adamczak, Ewa Sobiak, Artur Bieńkowski, Karolina Wyrwał. Następnie doskonaliłam swoje umiejętności ucząc się na warsztatach Michaela Getmana (Format Zero), a także Svena Niemeyera , Jean-Claude’a Marinale’a czy Thierry’ego Vergera i Ericka Bacona. Zasady partnerowania poznawałam na lekcjach prowadzonych przez Marion Sparber i Alana Fuentes-Guerra. Uczestniczyłam również w lekcjach tańca Elżbiety Szlufik-Pańtak, Grzegorza Pańtaka oraz Krzysztofa Skolimowskiego. Obecnie biorę udział w projekcie Studia Kokuy pod patronatem Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu”.
kiedy: od 8 października do 26 listopada 2019, 17:00-20:00
gdzie: Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3, Wrocław
dla kogo: młodzież od 15 roku życia i dorośli
prowadząca: Julia Jóźwiak
WSTĘP WOLNY, obowiązują zapisy przez formularz google