Razem z Brave Kids na Dąbiu

Grafika reklamowa wydarzenia. Logotypy organizatorów. Napisy: Razem z Brave Kids na Dąbiu. Brave Kids pod wrocławskim niebem 29.08.2021.

Zapraszamy po raz drugi na niepowtarzalne święto młodych – festiwal Brave Kids pod wrocławskim niebem. Na Dąbiu, podobnie jak w 9 innych lokalizacjach Wrocławia spotkają się artystyczne grupy dziecięce i młodzieżowe by z jednej strony poznać swoją twórczość, ale przede wszystkim spotkać się i wspólnie przeżywać radosne chwile w ostatni weekend wakacji. To wydarzenie dla całej rodziny. Zapraszamy! “Bądźcie razem z Brave Kids pod wrocławskim niebem!”

O wydarzeniu:

Od zeszłego roku wrocławski projekt Brave Kids zmienił formułę, dostosowując się do wyzwań związanych z pandemią Covid-19. Warsztaty modelem pracy “dzieci uczą dzieci” organizowane były dla młodych ludzi na stałe mieszkających w Polsce. Flagowe wydarzenie finałowe – Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids z udziałem międzynarodowej grupy artystów zastąpił ogólnowrocławski festiwal Brave Kids pod wrocławskim niebem. W 2021 organizatorzy kontynuują zeszłoroczne pomysły.

Zapraszamy na niepowtarzalne święto dzieci i młodzieży – festiwal ,,Brave Kids pod wrocławskim niebem”. Dwudniowe wydarzenie (28-29.08.2021) łączyć będzie w sobie festiwal dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych z Wrocławia i Dolnego Śląska, jak również zaproszonych z całej Polski profesjonalnych młodych artystów.

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz, chcemy oddać Wrocław na dwa dni w ręce dzieci i młodzieży. To dla nich przygotowanych zostanie dziesięć scen – miejsc, w których będą mogli wystąpić i podzielić się swoimi talentami, zainteresowaniami, historią. Tegoroczna edycja Brave Kids pod wrocławskim niebem odbędzie się pod hasłem:
,,Oddajmy głos dzieciom i młodzieży. Chcemy Was usłyszeć”

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 28 sierpnia 2021 na placu Wolności we Wrocławiu, gdzie będziemy mogli uczestniczyć w wielkim kolorowym happeningu animowanym i prowadzonym przez dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne. Tego dnia radość i energia młodych ludzi poruszy Wrocław.

W niedzielę zaś, 29 sierpnia 2021 mieszkańcy Wrocławia i obecni w nim goście, zaproszeni zostaną do tego, by wsłuchiwać i wpatrywać się w głos dzieci i młodzieży. Dziewięć scen rozproszonych w przestrzeni miasta będzie gościć dziesiątki młodych artystów z Dolnego Śląska i całej Polski.

Wszystkie zaplanowane wydarzenia będą miały charakter plenerowy i zostaną zorganizowane z uwzględnieniem wytycznych GIS oraz Ministerstwa Zdrowia.

O współorganizatorach:

ART JTM to fundacja zrzeszająca nietuzinkowych, kreatywnych nastolatków o wielu pasjach. Od 9 lat tworząc projekty kulturalne, warsztaty, spektakle, musicale, filmy, scenariusze, wywiady i akcje charytatywne rozwijamy pasje oraz zainteresowania młodych ludzi. Wraz z największymi instytucjami kultury we Wrocławiu oraz gminą Kobyla Góra zwiększamy partycypację dzieci i młodzieży w życiu kulturalnym i artystycznym naszego społeczeństwa.

Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych CZASOPRZESTRZEŃ w dawnej zajezdni “Dąbie” to miejsce spotkań i integracji różnych środowisk. Nasze działania kierujemy do różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych, lokalnych mieszkańców, rodzin, seniorów, a także do środowisk naukowych, biznesowych i organizacji pozarządowych, uczelni, kościołów oraz związków wyznaniowych. Stawiamy na kulturę i edukację, działania sportowo-rekreacyjne, promocję tolerancji i zdrowego stylu życia oraz postaw proekologicznych i prospołecznych.

Wydarzenie odbywa się w ramach 12. edycji #BraveKids. Finansowane jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środków Gminy Wrocław.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem Brave Kids jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera