Przegląd Kultury Studenckiej: Patryk Janiak

“Trochę śpiewam, nieraz piszę. Niektórym się nawet podoba. Generalnie zapraszam…”

Zapraszamy na autorski koncert Patryka Janiaka, wokalisty i songwritera. Lekko przydymiony, minimalistyczny klimat jego utworów w połączeniu z ciepła barwą głosu zapewni przyjemne doznania każdemu, kto w piątkowy wieczór zapragnie zamienić studencką imprezę na spokojne, chillowe dzwięki emocjonalnych ballad i osobistych tekstów.

Patryk Janiak to lubuski wokalista i songwriter, występujący na wszelkich scenach muzycznych od 2006 roku, obecnie mieszkający i tworzący we Wrocławiu. Laureat wielu lubuskich festiwali, w tym ProArte, FlyHigh oraz Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej “Autumn Stars”. Jego autorskie utwory są połączeniem muzyki akustycznej, indie oraz chamber popu z domieszką współczesnych beatów. Muzyka ta inspirowana jest m.in. twórczością artystów takich jak Ed Sheeran, Sia czy Lana Del Rey.

Przedstawiciel muzycznego minimalizmu, który uważa, że głównym spoiwem każdego utworu jest ładunek emocjonalny.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat na platformach muzycznych ukazało się kilka jego albumów, zawierających zarówno autorskie utwory, jak również na nowo zaaranżowane covery znanych numerów. Patryk ma na koncie wiele koncertów na terenie całego województwa lubuskiego oraz Brandenburgii, gdzie kształcił się muzycznie i zdobywał doświadczenie sceniczne.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera