Przegląd Kultury Studenckiej: Charytatywny Sterylny Live!

Przegląd Kultury Studenckiej zaprasza 5 grudnia 2020 na Charytatywny Sterylny Live!

Gramy w słusznym celu! Przez pandemię nie możemy zorganizować corocznej Wigilii Pełnej Ciepła, ale możemy zrobić ją inaczej – zbieramy pieniądze na świąteczne paczki dla potrzebujących wrocławian.

Zagrają dla Was:

Do zobaczenia!


Madamme

Przystań na chwilę. Wsłuchaj się. Słyszysz? To my, Madamme. Przyszliśmy, żeby poruszyć w Tobie strunę, o której zapominasz. Żeby przypomnieć Ci o radości, zakochaniu i szczęściu, ale też o żalu, smutku i osamotnieniu. O tym, że emocje są częścią nas. Tacy jesteśmy my i taka jest nasza muzyka.

Spotkaliśmy się we wrześniu 2016 roku dzierżąc gitarę, ukulele, bas, siedząc przy pianinie i perkusji, aby tworzyć muzykę, której punktem wyjścia są gatunki folk i folk rock. Od początku wiedzieliśmy jednak, że co prawda zespoły takie jak Mumford & Sons, The Lumineers, czy Of Monsters And Men będą naszą inspiracją, ale swoją muzyczną drogę musimy odnaleźć sami.

Rok 2020 stoi u nas pod znakiem wydania naszego minialbumu Tadamm!, a także niezwykłej letniej trasy Twarzą w twarz z Madamme, na której to graliśmy wszędzie tam, gdzie mogliśmy być jak najbliżej słuchacza – w portach, miejscach spotkań, na rynkach, czy ulicach. Teraz wracamy do klubów, kawiarni i ośrodków kultury, żeby dzielić się kolejnymi przemyśleniami i dawać nadzieję, że o dobrych rzeczach zapomina się tylko na chwilę.

W poprzednich latach mieliśmy wielką przyjemność zagrać w ponad 70 miejscach w całej Polsce i na Ukrainie, wydaliśmy czteroutworową EPkę, opowiedzieliśmy też swoją historię podczas wielu wywiadów i rozmów z dziennikarzami radiowymi i prasowymi. Jak dalej potoczy się ta historia? Przyjdź, posłuchaj i stań się jej częścią!


Kilka Czułości

Czułość to taka jednostka, której każdy potrzebuje w różnej ilości. Potrzebujemy czułości zarówno rozdawać, jak i przyjmować. Nie jest to proste. Z jakichś powodów boimy się rozmawiać o uczuciach. Ale nie dzisiaj. Dzisiaj czas na kilka czułości – folkowych brzmień i opowieści o kochaniu.

Kilka czułości tworzą:
Anna Kamińska – wokal, ukulele, pianino, autoharfa
Emil Smardzewski – pianino, gitara, melodyka, wokal
Adrian Ciesielski – instrumenty perkusyjne, wokal
Filip Turkowski – wiolonczela, wokal


Ranny Łoś

Nazywamy się Ranny Łoś i pochodzimy z niewielkiej miejscowości Ząbkowice Śląskie. Część z nas jest na miejscu, część we Wrocławiu. W rozjazdach między tymi miejscami tworzymy naszą muzykę. Początkowo byliśmy członkami różnych składów, a wykonywana przez poszczególne zespoły muzyka zasadniczo się różniła. Od metalu po blues-rocka, od stoner-rocka do klasycznego rock’n’rolla. Najpierw zespół był duetem perkusja + gitara, lecz szybko koniecznym okazało się zwerbowanie drugiego członka do sekcji rytmicznej. Nasza muzyka to typowy rock, lecz z różnymi naleciałościami innych gatunków. Gramy do tekstów polskich w formie power trio, prosto i głośno.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera