Projekt: LEM. Warsztaty teatralne dla seniorów

Grafika reklamowa wydarzenia. Logotypy organizatorów. Napis: Warsztaty teatralne dla seniorów.

Drodzy Seniorzy! Zapraszamy Was na warsztaty teatralne inspirowane twórczością Stanisława Lema. Chcemy usłyszeć Wasz głos i poznać Wasze spojrzenie na futurystyczną wizję świata, która wyłania się z jego tekstów. A może tę podróż w przyszłość powinniśmy zacząć od przeszłości? To przecież w niej narodziły się pomysły Lema i w niej razem dorastaliście. Jak to jest być świadkiem urzeczywistniania się czegoś niewyobrażalnego? A może bardziej pociągające niż wymyślne maszyny są dla Was ubrane w baśniowe szaty opowieści z „Bajek robotów” czy „Cyberiady”? W jaki sposób chcielibyście o tym wszystkim opowiedzieć?

Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy wspólnie poszukiwać podczas naszych warsztatów. Wszystko zależy od Was!
Warsztaty poprowadzi Katarzyna Rudnik – aktorka, współtwórczyni studenckich formacji teatralnych wystawiających swoje spektakle na scenach festiwalowych w całej Polsce, pracowała w Teatrze Młodego Widza z Wolimierza. Swoje umiejętności zdobywała m.in. na warsztatach wrocławskiego Teatru Arka oraz Studia Matejka przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego. Zajmuje się pantomimą, teatrem ruchu, cieni oraz formy.

Warsztaty odbędą się w ramach festiwalu literackiego „Projekt: LEM” organizowanego przez Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń. Będzie to cykl 10 godzin warsztatów, podczas których uczestnicy stworzą spektakl inspirowany twórczością Stanisława Lema. Przedstawienie zostanie wystawione na scenie Klubu Łącznik.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne 5 października o 19.30 w Sali żółtej w CKAiIL Czasoprzestrzeń. Podczas spotkania ustalimy daty kolejnych spotkań, aby odpowiadały one wszystkim uczestnikom.