Projekt: LEM. Warsztaty pisarskie

Grafika reklamowa wydarzenia. Obrazek wiecznego pióra i zapisanej kartki. Loga organizatorów. Logo Projekt Lem.

Czy potrafisz napisać swoją opowieść tak, żebyś sam chciał ją przeczytać? Masz w głowie setki pomysłów, ale gdy siadasz przed komputerem, patrzysz na pusty dokument w wordzie i nie wiesz, co zrobić, żeby pojawił się w nim dobry tekst?
Nie da się nauczyć kogoś kreatywności ani korzystania ze swojej wyobraźni. Można natomiast pokazać mu, w jaki sposób konstruować tekst tak, aby stał się on interesujący dla odbiorcy, a równocześnie precyzyjnie wyrażał myśli i oddawał nastroje – i taki jest właśnie cel tych warsztatów. Ich uczestnicy pod okiem dr. Macieja Gorczyńskiego będą mieli okazję zapoznać się z różnymi technikami pisarskimi. Poprzez szereg kreatywnych ćwiczeń i wprawek pisarskich rozwiną swoje umiejętności i udoskonalą warsztat.

Po zakończeniu warsztatów ich uczestnicy będą mieli możliwość przesłania swojego opowiadania luźno inspirowanego twórczością Stanisława Lema. Każdy tekst przejdzie korektę, która zostanie szczegółowo omówiona z autorem na indywidualnym spotkaniu. Opowiadania zostaną profesjonalnie złożone i przygotowane w formie publikacji cyfrowej. Powstały w ten sposób zbiór udostępnimy na stronie CKAiIL Czasoprzestrzeń.

Dr Maciej Gorczyński jest pracownikiem naukowym Zakładu teorii literatury w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. W kręgu jego zainteresowań znajduje się m.in. poetyka, teoria literatury, metodologia i fikcja literacka. Od lat prowadzi zajęcia z kreatywnego pisania tekstów prozatorskich dla studentów IFP.

Warsztaty odbędą się w dniach 21, 22 i 23 września w godzinach 18.30-20.00 w CKAiIL Czasoprzestrzeń. Jeśli zmieni się sytuacja epidemiczna, przeniesiemy warsztaty na platformę MS Teams, a każdy z uczestników otrzyma specjalny link do spotkania. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, bardzo prosimy o wcześniejsze zapisy.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera