Projekt: LEM. (Bardzo) głośne czytanie Lema

Grafika reklamowa wydarzenia. Logotypy organizatorów. Napisy: Lem 2021, 100 rocznica urodzin. Projekt: Lem, [bardzo] głośne czytanie Lema.

Projekt: LEM. (Bardzo) głośne czytanie Lema.

13, 20 i 27 października o 18.30 zapraszamy na trzy spotkania z opowiadaniami Stanisława Lema.

Jak podaje wikipedia, sepulki (lp. sepulka) służą do sepulenia i odgrywają wielką rolę w cywilizacji Ardrytów. Według Lema sepulki są bardzo podobne do murkwi, a kolorystycznie trochę przypominają pćmy łagodne. Ich funkcja użytkowa jest oczywiście inna.
Nasze spotkanie, zaplanowane na 20 października, w całości poświęcimy na próbę odkrycia, czym właściwie są sepulki. Trudno jednak powiedzieć, czy będą to poszukiwania z dziedziny historii kultury, biologii czy też astronomii…

Z kolei tydzień wcześniej, 13 października zapraszamy na spotkanie z poezją współczesną. Czy potraficie Państwo ułożyć wiersz o cyberotyce? Żeby tam było najwyżej sześć linijek, a w nich o miłości i o zdradzie, o muzyce, o Murzynach, o wyższych sferach, o nieszczęściu, o kazirodztwie, do rymu i żeby wszystkie słowa były tylko na literę C? No cóż, my też nie, ale Elektrybałt Trula poradził sobie z tym doskonale.

Podczas ostatniego naszego spotkania 27 października zabierzemy Państwa w Kosmos pełen ciemnych słońc i lodowych planet, na których mieszkają elektrycerze, elektrosmoki, piękne królewny i podstępne Homosy. To tylko bajki dla robotów? Skąd! Zaraz widać, żeśmy prawdę opowiedzieli, nie bajkę, albowiem w bajkach cnota zawsze zwycięża.

Odczytom towarzyszyć będą krótkie prelekcje i panele dyskusyjne wokół tekstu.
Czyta Mariusz Krajewski.
Przestrzegamy praw autorskich!
Wszystkie prawa do twórczości Stanisława Lema są zastrzeżone: © by Tomasz Lem
Nazwisko ®LEM jest zastrzeżonym prawnie słownym znakiem towarowym

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera