PROGolucja Październikowa – druga edycja

Podczas drugiej edycji PROGolucji wystąpi pięciu wykonawców:

  • My Secret Haven
  • Walk Among Statues
  • Pinn Dropp
  • Halucynacje
  • Ankh

Bilety: 40 PLN na bramce


My Secret Haven

Imprezę rozpocznie wrocławski My Secret Haven, który gra progressive rock/metal i art rock, a o sobie pisze tak: “Nasza podróż zaczęła się w roku 2017, kiedy to spotkała się niedoszła jeszcze Wielka Dwójka wrocławskiej Progresywy. Początki były skromne – bas, perkusja, gitara i jedno wspólne marzenie o osiągnięciu wielkości. Dziś zespół My Secret Haven uzupełnia agresywna gitara prowadząca inspirowana Dream Theater i klawisz przywołujący synthowe brzmienia Pink Floyd. Zanurz się w oceanie długich, rozbudowanych sekcji instrumentalnych, melancholijnych melodiach i dziwnej mrocznej aurze, która ściśnie Twoje gardło i zmusi do headbangowania. My Secret Haven to nie tylko zespół. To również nieustająca, epicka emocjonalna podróż i swoisty rezonans duszy całej piątki członków zespołu, przetransformowany na nuty i niebanalne bity”.

Zespół tworzą:
Aleks Maik – guitar, vocals
Mikołaj Brachmański – guitar
Aleksander Leszczyński – keyboards
Kacper Płotnicki – bass guitar
Mateusz Kołakowski – drums

Ich ulubieni wykonawcy to: Steven Wilson, Opeth, Porcupine Tree, Dream Theater, Riverside, Anathema, Katatonia, Pain of Salvation, King Crimson, Lunatic Soul, Radiohead, Genesis, Mastodon,

The One
Maladjusted
FB


Walk Among Statues

W muzyce Walk Among Statues inspiracją jest puls wszechświata. Jest to próba wsłuchania się w niego i przetworzenia na swój sposób. Przekonanie, że nie słowa, a muzyka najlepiej oddaje to co chcą powiedzieć jest na tyle silne, że na próżno szukać tekstu w ich utworach. W ich muzyce słychać słabość do przestrzennych gitar, długo wybrzmiewających modulacji i wyraźnej, hipnotycznej sekcji, w której można stracić poczucie czasu.

Zespół gra w składzie:
Michał Konieczny – guitar
Kamil Szpak – guitar, synths
Fabian Urbaniak – bass, synths
Krzysztof Kopeć – drums

FB PAGE
BandCamp
YOUTUBE


Pinn Dropp

Pinn Dropp narodził się z pomysłu gitarzysty i kompozytora Piotra Syma, który chcąc wyrazić swoją fascynację muzyką progresywną podjął się pisania muzyki z myślą o przyszłym projekcie. Współpraca z perkusistą Dariuszem Piwowarczykiem, który również zajął się realizacją nagrań zaowocowała powstaniem ostatecznego brzmienia Pinn Dropp. Wiosną 2017 roku do dwóch muzyków dołączył wokalista i multiinstrumentalista Mateusz Jagiełło i wraz z nim przygotowany został materiał na debiutancki minialbum. W grudniu 2017 roku ukazała się w formie digtal EP „Re: Verse, Re: Treat, Re: Unite”. Otrzymała ona bardzo dobre recenzję zarówno w kraju i za granicą, zaś trzy utwory zawarte na EP w zamyśle miały być tylko wstępem przed wydaniem debiutu z prawdziwego zdarzenia. W lutym 2018 roku do zespołu dołączył basista Paweł Woliński i wraz z nim grupa zarejestrowała debiutancki album „Perfectly Flawed”, który swoją premierę w formie CD miał w styczniu 2019. Znalazły się na nim również utwory znane z minialbumu, lecz w wersjach zremiksowanych i częściowo ponownie nagranych. We wrześniu 2018 roku w formie digital wydany został singiel „Human Corporate Machine”, który pojawił się na wydaniu digital „Perfectly Flawed”.
Debiutancki album Pinn Dropp zyskał bardzo przychylne recenzje. Utwory„Kingdom of Silence” oraz „Fluorescent Dreamscape (part two)” znalazły się na pierwszym miejscu „czarta” krakowskiego radia Rock Serwis FM, zaś tytułowa 20 minutowa suita „Perfectly Flawed”uznana została przez recenzentów za jedną z ciekawszych tego rodzaju kompozycji w polskim rocku progresywnym.

Nie przesadzę jeśli powiem, że „Perfectly Flawed” to jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego rocka neoprogresywnego. Mam wrażenie, że nic nie stoi na drodze ku temu, by Pinn Dropp ruszył ze swoją muzyką w świat! A opinie zagranicznych portali muzycznych sugerują, że zespół ma szansę odnieść międzynarodowy sukces, czego bez dwóch zdań życzymy. (Wyspa FM)

„Perfectly Flawed” to udany krążek, który może być dobrym początkiem kariery dla muzyków z Pinn Dropp, którzy mają chrapkę na zawojowanie rodzimej sceny progresywnej. (Deathmagnetic.pl)

„Perfectly Flawed” to jak najbardziej udany debiut i muzycy Pinn Dropp powinni być z niego dumni. Album przynosi potężną dawkę pięknych progresywnych dźwięków, które znajdą podatny grunt w uszach wytrawnych słuchaczy. (progrock.org.pl)

Niebawem po ukazaniu się „Perfectly Flawed” szeregi zespołu opuścił perkusista i współzałożyciel zespołu, Darek Piwowarczyk. Po intensywnych i długotrwałych poszukiwaniach jego miejsce zajął macedoński muzyk, Zoran Krecho. Oficjalnym członkiem zespołu został również klawiszowiec Bartek Kosiński, z którym grupa rozpoczęła już wcześniej próby. Obecnie zespół pracuje nad kolejna płytą oraz planuje poświęcić się działalności koncertowej.

FB
twitter
mmrecords


HALUCYNACJE
[Wrocław | jazz-rock/prog/psych]

Mawiają, że Halucynacje są dziwne, że to przez nieco inne, wrocławskie powietrze, że nigdy nie wiadomo co i jak zagrają.

Halucynacje całymi garściami czerpią swoje inspiracje z licznych muzycznych stylów i nastrojów.
Ich kompozycje są kolażem awangardowych, psychodelicznych, barwnych melodii oraz potężnego rockowego brzmienia. Wypuścili dwie EP-ki: instrumental (2014) i vis-a-vis (2015), by w marcu 2018 wydać pełny album La Petite Blonde – psychodeliczną historię opowiedzianą jedynie przez muzykę, w której łatwo jest się zanurzyć. W sierpniu 2019 ukazał się RedRoom Live Session dostępny zarówno w formie dźwięku jak i video.

Organizowali we Wrocławiu tak zwane Wieczory Dziwnych Dźwięków, podczas których dziko improwizowali i zapraszali gościnnych muzyków. Zagrali podczas Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomka Beksińskiego w Toruniu 2017.

bandcamp
FB


Ankh

Ankh to kultowa kielecka grupa rockowa, która zaistniała na polskim rynku muzycznym w 1991 roku.
Bazą twórczości zespołu jest rock progresywny, jednak muzycy czerpią z bogatego źródła muzyki improwizowanej, klasycznej, a także jazz rocka. Istotną cechą brzmienia zespołu są skrzypce. Instrument ten stał się na przestrzeni lat charakterystycznym i wyróżniającym elementem grupy, zwłaszcza, że Ankh współpracował z takimi wybitnymi instrumentalistami, jak Michał Jelonek, czy Dominik Bieńczycki.
Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, koncertował po Europie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Brazylii, występując na scenach wielu znaczących festiwali rockowych. Pod koniec marca 2018 roku, po dłuższej przerwie, zespół wydał nowy album „Tu jest i tam jest” (w ilości kolekcjonerskiej 500 sztuk płyt CD), na który składają się utwory zarejestrowane na przestrzeni lat 2004-2017. Dorobek nagraniowy zespołu Ankh to w sumie 5 płyt studyjnych i 3 koncertowe. Albumy zostały wydane w Polsce, a także w Ameryce Południowej. Grupa współpracowała z wytwórniami Metal Mind, Mega Czad oraz z jedną z najbardziej prestiżowych wytwórni płytowych w Ameryce Południowej – Rock Symphony (Brazylia).

Obecny skład zespołu:
Piotr Krzemiński – śpiew, gitara elektryczna,
Krzysztof Szmidt – gitara basowa,
Michał Pastuszka – instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna,
Jan Prościński – perkusja, instrumenty perkusyjne,
Dominik Bieńczycki – skrzypce,
Joanna Chudyba – skrzypce.

FB
bandcamp – „Ankh” oraz „Tu jest i tam jest” w wersji cyfrowej

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera