Pozytywny Szwadron Życia i Śmierci. Wystawa studentów ASP

29 lipca – 12 sierpnia

“Jesteśmy duchem roju, światłem w pęknięciach, piaskiem w klepsydrze, miejscem granicznym pomiędzy tobą i mną. Śnimy wspólny sen o ukorzenionym świecie, gdzie miejsce intuicji jest na piedestale obok rozumu, a duchowość wyzwolono; trzepot skrzydeł ćmy przesuwa granicę pamięci, obnażając prawdy, które już gdzieś w nas są. Przypomnij sobie usłyszaną w komforcie cienia melodię – to harmonia chaosu wprawia w rezonans wszystkie nasze czułe obszary.”

Szacunek i uważność na siebie nawzajem sprawia, że porozumienie pojawia się poza systemami, także tymi językowymi, pozwalając nam współdziałać na podobieństwo organizmu – każdy z nas spełnia inną funkcję, a jednocześnie równoważymy się wzajemnie. Wspólnie tworzymy przestrzeń, w której każdy może swobodnie się wyrażać; odkryliśmy przy tym, że podejmowane przez nas opowieści dopełniają się, silnie splatając ze sobą nasze ścieżki i ubogacając nasze indywidualne twórcze zasoby.

Prowadzimy rozważania o kondycji świata i człowieka, próbując jednocześnie odnaleźć się w rzeczywistości, którą zastaliśmy, wkraczając w dorosłość, a wobec której czujemy silną niezgodę. Chociaż przyjmujemy różne taktyki badawcze i twórcze, łączymy się w poszukiwaniu alternatywnych sposobów istnienia, a także mierzymy się z reperkusjami dorastania w świecie, który odziedziczyliśmy po poprzednich pokoleniach. Znajdujemy ukojenie w naturze, inspirując się jej rozwiązaniami i nieskończonym potencjałem odnowy. Zagłębiamy się w nasze ciała i jego potrzeby, badamy naturę wyobraźni, wspomnień i tożsamości, przyglądamy się subtelnym połączeniom pomiędzy nami i światem, zaglądając pod podszewkę rzeczywistości i wkraczając na pole ducha. Efektem tych badań i wspólnej nauki są prace wizualne w różnych technikach; na wystawie pojawią się prace video, fotografie wykonywane kamerą termowizyjną, książka artystyczna, kolaże, instalacje i rysunki.

Wystawa to jednocześnie podsumowanie naszej nauki na studiach pierwszego stopnia kierunku Mediacja sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, a także inauguracja nowej, wspólnej ścieżki kolektywu Pozytywny Szwadron Życia i Śmierci.

wernisaż 29.07.2022 godzina 18:09
finisaż 12.08.2022 godzina 18:09
wystawa czynna 29.07-14.08.2022 w trakcie innych wydarzeń odbywających się w Czasoprzestrzeni
Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3, Wrocław

twórcy:
Julia Czerwińska
Ju Drapejkowskx
Stefania M. Jankowiak
Przemysław Siuda
Magdalena Staruch
Wiktoria PAN XEN Szulak
Izabela Tupcik
Basia Włoszczyk
Katarzyna Wystrach

  • tekst kuratorski stworzony rękami Wiktorii PAN XEN Szulak z zasobów kolektywu PSŻiŚ
  • projekty graficzne stworzone rękami Magdaleny Staruch z zasobów kolektywu PSŻiŚ
  • znak graficzny stworzony rękami Wiktorii PAN XEN Szulak z zasobów kolektywu PSŻiŚ
  • kuratorzy wystawy: Pozytywny Szwadron Życia i Śmierci

Wydarzenie jest organizowane w ramach Przeglądu Kultury Studenckiej odbywającego się w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń.
Czasoprzestrzeń jest miejscem dostępnym dla osób ze szczególnymi potrzebami. Wszystkich, którzy chcą otrzymać nasze dodatkowe wsparcie, bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza na co najmniej 5 dni przed wydarzeniem lub skontaktowanie się z nami pod adresem mailowym [email protected].
Link do formularza: https://forms.gle/sZMnMZMhJTJBDEyW7

PLAKAT ALTERNATYWNY:

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera