Polish Cinema for Beginners: Interior

Grafika reklamowa wydarzenia. Napisy: Polish Cinema for Beginners. Interior dir. Marek Lechki, 2019, 20:30, Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3.

Piętnasty sezon Polish Cinema for Beginners trwa! Trzeci wakacyjny pokaz został poświęcony debiutowi Marka Lechkiego – filmowi “Interior”.

“Interior” to film-obserwacja, gdzie widzimy, jak świat zbudowany przez bohaterów sukcesywnie pęka, by finalnie w pełni obnażyć swoją kruchość. Pokaz odbędzie się 29.07, o 20:30, w Czasoprzestrzeni. Wstęp wolny.

O filmie:
Trzydziestopięcioletni Maciek traci wiarę w sens życia. Pracuje od świtu do wieczora, by spłacać kredyt mieszkaniowy. Chcąc zemścić się na nieuczciwym pracodawcy, zabiera mu auto. Ryzykuje wszystko i rusza w desperacką podróż bez planu. W całym kraju trwają przygotowania do obchodów pewnej rocznicy. Pracowniczka Urzędu Miasta, trzydziestopięcioletnia Magda, współorganizuje wydarzenia. Na początku bardzo oddana, z czasem zauważa hipokryzję najbliższego otoczenia. Zbieg zdarzeń sprawi, że ich ścieżki skrzyżują się.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera