Polish Cinema for Beginners: „Dolce Fine Giornata” / „Słodki koniec dnia”

Grafika reklamowa wydarzenia. Napisy: Polish Cinema for Beginners. Dolce Fina Giornata, dir. Jacek Borcuch, 2019, 20:30, Czasoprzestrzeń, Tramwajowa 1-3.

Czas leci nieubłaganie – przed nami ostatni pokaz piętnastego sezonu Polish Cinema for Beginners!

“Słodki koniec dnia” to film nakręcony przez prawdziwego “człowieka renesansu” polskiej kinematografii – Jacka Borcucha. To nie tylko reżyser, ale także aktor i scenopisarz, którego ostatnią produkcję obejrzymy w ostatni czwartek sierpnia w Czasoprzestrzeni!

W rolach głównych zobaczymy Krystynę Jandę i Katarzynę Smutniak. Ich wciągająca historia, rozgrywająca się w pięknych krajobrazach północnych Włoszech, opowiada o momentach kluczowych w naszych życiach i decyzjach, które wpływają na ich dalszy bieg. To, co kiedyś było nam bliskie i słodkie, obecnie zdaje się uwierać i przeszkadzać.

Oprócz Jacka Borcucha, za scenariusz filmu odpowiada Szczepan Twardoch – jeden z najpopularniejszych w Polsce pisarzy.
Podczas pokazu, w roli gościa specjalnego, dołączy do nas Stowarzyszenie Nomada!

Wstęp wolny! Film prezentowany jest w języku polskim, z angielskimi napisami.

O filmie:
Toskania, sielskie krajobrazy i atmosfera kreatywnej wolności, nocami leje się wino i inne trunki, a lokalna artystyczna bohema śmieje się, tańczy, wzrusza i rozmawia do białego rana o życiu, sukcesie oraz kierunku, w którym zmierza współczesna Europa. Na jej czele stoi Maria Linde, nagrodzona Noblem polska poetka, która na włoskiej prowincji odnalazła idealne podłoże dla zbudowania prywatnego mikro-świata. Czegoś jej jednak wciąż brakuje. Z jednej strony wpisuje się w narzucane jej biologicznie i społecznie role matki, żony oraz babki dwójki żywiołowych wnuków, ale jej niespokojna dusza nie pozwala jej stać się potulną i przewidywalną artystką dla każdego. Wewnętrzna bomba Marii wciąż tyka, a do emocjonalnego wybuchu dochodzi w najmniej odpowiednim czasie i miejscu. Odbierając tytuł honorowej obywatelki miasta Volterra, w którym poczuła się lepiej niż w domu, Maria wygłasza przemowę, która budzi grozę wśród lokalnej społeczności, i odmienia jej życie na zawsze.

Visual ID / Identyfikacja wizualna: Jerzy Wypych & Weronika Sowińska

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera