Pokazy kina tajwańskiego cz. 1 | DKF Politechnika

Grafika reklamowa wydarzenia. Logotypy organizatorów. Napisy: Pokazy kina tajwańskiego cz. 1. Taiwanese Cinema Screenings Part 1.

We współpracy z Tajwańskim Instytutem Filmowym, Mandarin Speaking Club i Stowarzyszeniem ,,Tratwa”, DKF Politechnika zaprasza na projekcję dwóch filmów, w ramach pierwszej części Pokazów Kina Tajwańskiego! Po wakacyjnej przerwie – wracamy! Znowu porozmawiamy o kinie, w klimatycznym miejscu, na leżakach, wśród znajomych.
Tęskniłeś? To do zobaczenia!

Pierwsze seanse odbędą się w Czasoprzestrzeni (Klub Łącznik), 9 września 2021 o godz. 19.00.

Somewhere I have never travelled | reż. Fu Tien-Yu

A-kuei, będąca daltonistką, czuje się wyobcowana i niezrozumiana. Jest wychowywana przez babcię, która wolałaby uwierzyć, że jest opętana, niż usłyszeć jej uczucia. Jedyną osobą w wiosce, która ją rozumie, jest jej kuzyn-mól książkowy A-Hsien. Mówi jej, że daleko na południowym Pacyfiku jest wyspa, na której wszyscy są daltonistami z powodu mutacji genetycznej. Gdy w A-kuei rozwija się niejasne uczucie do A-Hsien, zaczyna odkrywać jego sekrety. Oboje nastolatków pragnie uciec ze swojej odległej nadmorskiej wioski, podróżować daleko do miejsca, w którym mogą znaleźć nieokiełznane szczęście i naprawdę być sobą.

A Taxi Driver | reż. Chen Ten-Hong

Tsui jest taksówkarzem, który często jest uważany za „miłego faceta” i potulnie poddaje się wszystkiemu, co się dzieje. Kiedy stara się przejąć kontrolę nad własnym życiem, sam postanawia dokonywać wyborów i dokonuje zemsty, ale los żartuje z niego. Nie może on jednak nie stawić czoła pytaniu: Jaki jest dokładnie cel jego zemsty?

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera