PKS – Pasażerowie

Przegląd Kultury Studenckiej zaprasza na wydarzenie pt. „Pasażerowie”, które będzie składać się z części warsztatowej oraz z wernisażu.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-17 listopada:
– warsztaty, 16.11.2019, sobota, od 12.00-18.00,
– wernisaż, 17.11.2019, niedziela, od 15.00-17.00.

PROGRAM:

1. Warsztat „Syntetyka obrazu postaci, czyli od szczegółu do ogółu”.
Warsztat będzie skupiony na analizie formy i umiejętności kreacji kształtu na tzw. „flat design”. Będzie to praca zbiorowa. Podczas warsztatu zrealizujemy graficzną ilustrację na podstawie ręcznie wykonanych szablonów, którą zamalujemy farbami w sprayu. Całość będzie prezentowana podczas wystawy w tramwaju.
Prowadząca: Agnieszka Kołodziej – graphic designer.

2. Warsztat „Collage”
Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z techniką collage i stworzyć autorskie prace, wykorzystując stare zdjęcia tramwajów. Dodatkowo wspólnie wykleimy postać ludzką, która stanie się częścią wystawy “Pasażerowie”.
Warsztat poprowadzą: Lidia Zajdzińska – graphic designer oraz Regina Vitányi – graphic designer.

3. Warsztat „Custom – ubrania kontra farba”
Podczas warsztatu każdy będzie mógł stworzyć indywidualny projekt, który naniesie na swoje ubranie. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą odzieży, którą podczas warsztatu będziemy personalizować. Po warsztacie zabezpieczymy odzież przed praniem i innymi uszkodzeniami.
Warsztat poprowadzi Adam Kabat – graphic designer, właściciel firmy „Daa Panda Studioo”.

4. Warsztat „Człowiek pod lupą – studium postaci”
Człowiek pod lupą, czyli studium postaci od podstaw. Głównym celem warsztatu będzie uchwycenie proporcji ciała, jak i prawidłowego światłocienia.
Warsztat poprowadzi Agata Grasza – interior designer.

5. Graffiti Barrel – pokaz malowania
Pokaz poprowadzi Piotr Saulik – malarz, asystent w pracowni malarskiej na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu, członek ZPAP.

6. Wernisaż powstałych w ramach projektu „Pasażerowie” prac, który odbędzie się w wagonie tramwajowym, stojącym na dziedzińcu Czasoprzestrzeni.

Zapraszamy również na inne wydarzenia organizowane podczas Przeglądu Kultury Studenckiej, m.in. odbywający się tuż po warsztatach koncert!

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera