PKS – Kulturalna Prywatka

Przegląd Kultury Studenckiej z wielką radością zaprasza na KULTURALNĄ PRYWATKĘ!

Gdzie się podziały Kulturalne Prywatki? Pismo Prywatne zna już odpowiedź.

Nikt już nie czyta papierowych magazynów. Dzisiaj czytają tylko wariaci. Dlatego Pismo Prywatne poszło do druku.

Istnieje wiele powodów, żeby napić się wina. Jednym z nich jest wernisaż ilustracji studentów.

Nikt nie słucha smutnej muzyki. Przecież to się nie sprzeda.
Czas więc na nostalgiczną ucztę.

Czy zły film może być dobry? Posłuchajmy, co o filmowym kiczu sądzą eksperci: Julian Jeliński (prowadzący vlog Brody z kosmosu) i dr Iwona Morozow.

W galopie po sukces dyskursywny chillout wyszedł z mody… dlatego widzimy się 14 listopada o godzinie 18:00 w Czasoprzestrzeni!


Kulturalna Prywatka – plan eventu

Podczas wydarzenia zachęcamy do kupienia pierwszego papierowego wydania magazynu Pismo Prywatne. Gdzie? Szukajcie stoiska Fundacja “Król i Smok”, tylko nie zapomnijcie wrzucić coś do puszki!

pismoprywatne.pl jest magazynem internetowym studentów Uniwersytetu SWPS działającym od 2016 roku. Nasza redakcja składa się ze studentów, a także absolwentów kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (specjalność digital i social media oraz branding – reklama, public relations), Komunikacja i media (specjalność kreowanie mediów) oraz Psychologii.

18:00 Wernisaż prac absolwentów Grafiki Uniwersytetu SWPS

muzyka w tle ambient: artysta – spopielony

spopielony – jest projektem Cezarego Zielińskiego, który został powołany do życia wskutek jego fascynacji estetyką lo-fi, szerokorozumianą hauntologią i duchologią. Muzykę którą tworzy jako “spopielony” lubi określać mianem hypnagogic dungeon synth ze względu na jej surrealistyczny, abstrakcyjny klimat, oparty na zatartych przebłyskach wspomnień i nostalgii. Jego debiutancka płyta została wydana na kasecie we współpracy z Funeral Trance.

Więcej o artyście – na bandcamp.

19:00 Rozmowa: Julian Jeliński (prowadzący vlog Brody z kosmosu) i Iwona Morozow – dyskusja – Film tak zły, że aż znakomity, czyli w poszukiwaniu przepisu na „genialny zły film”.

Co sprawia, że filmowa szmira staje się kultowym klasykiem? Jakie cechy musi posiadać film, by po latach mógł być wspominany z rozrzewnieniem, a nie z nienawiścią? Czy istnieje przepis na genialny zły film? Spróbujmy go odszukać, rozkładając na czynniki pierwsze zderzenie Hollywood z potworem z Japonii – Godzillą.

Więcej o vlogerze – na youtube.

20:30 Koncert Virgo Mortis

Virgo Mortis – to solowy projekt Virgo, aspirującego artysty z dalekich gór urodzonego pod znakiem panny. W swojej twórczości łączy elektroniczne, syntezatorowe brzmienia towarzyszące skąpanemu w pogłosie wokalowi. To co czyni muzykę Virgo tak charakterystyczną, to powoli sunące się kompozycje oparte o trip-hopowy bit, któremu akompaniuje transowa, ciężko brzmiąca gitara.

Więcej o artyście – na youtube.