P.Unity po raz pierwszy we Wrocławiu!

Zespół wystąpi z materiałem promującym najnowszy album “No Codes” wydany jesienią 2023 roku nakładem U Know Me Records.

Prawdopodobnie jedyny w Polsce projekt tak konsekwentnie kultywujący soulowe i funkowe tradycje, w formie charakterystycznej dla obu gatunków – na żywo, w dziesięcioosobowym składzie, bez komputerów. P.Unity wyrosło z garażowych projektów Macieja Sondija i Jędrzeja Dudka, z czasem powiększając swoją liczebność i możliwości brzmieniowe.

Przez ostatnie kilka lat zespół pracował nad drugim albumem studyjnym. Materiał na NO CODES głębiej eksploruje vintage’owe inspiracje brzmieniowe P.Unity, jednocześnie sięgając po świeże zabiegi produkcyjne. Zespół odchodzi na nagraniach od rapowych wpływów, na rzecz rozbudowanych, piosenkowych form. Premiera miała miejsce jesienią 2023.

Warszawska grupa stała się punktem muzycznej wymiany muzyków realizujących własne projekty na scenie alternatywnej (m.in. beluga stone, Saturn Jazz Band, Sara – Her Music) i współpracujących z mainstreamem (m.in. Brodka, Rosalie, WaluśKraksaKryzys, Skalpel, Otsochodzi). Pozostając pod potężnym wpływem dorobku George’a Clintona i Parliament/Funkadelic, P.Unity łączy inspiracje neo-soulem spod znaku D’Angelo, nowym i starym rapem, soft-psychodelicznym brzmieniem Connana Mockasina czy Nicka Hakima, jednocześnie nie ukrywając jazzowego wykształcenia dużej części składu.

Posłuchaj:

Skład:

Jędrzej Dudek – głos

Maciej Sondij – gitara

Miłosz Oleniecki – klawisze

Rafał Dutkiewicz – perkusja

Adrian Manowski – bas

Weronika Grzesiewicz – głos

Sara Jaroszyk – głos

Michał Łuka – saksofon

Radek Nowak – trąbka

Witek Haliniak – puzon

Drzwi 19:00

Koncert 20:00

I PULA 59 zł SOLD OUT

II PULA 69 zł do końca 2023 roku

III PULA 79 zł do 18.01

W dniu koncertu 89 zł

Zakup biletów wyłącznie za pośrednictwem Going.
Na bramce nie będzie prowadzona sprzedaż

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera