Ogród od A do Z: Permakulturowa rewolucja!

Zielone liście i tło. Napis: Ogród od A do Z. Permakulturowa rewolucja! Logotypy organizatorów.

Czy uważasz, że praca w ogrodzie wymaga dużo wysiłku? Czy masz dość ciągle pojawiających się chwastów? Czy męczy Cię ciągłe podlewanie swoich upraw?

Wiemy, jak to zmienić! Wszystkiego dowiesz się podczas warsztatów „Permakulturowa rewolucja!”, prowadzonych w ramach naszego nowego cyklu „Ogród od A do Z”. Zajęcia odbędą się w naszym Ogrodzie Społecznym, w sobotę 7 maja, o 14.00.

Podczas zajęć dowiesz się, czym jest permakultura i jak może zrewolucjonizować Twoje życie. Poznasz najważniejsze zasady tworzenia ogrodu permakulturowego oraz tego, jak zmienić swoje ogrodowe nawyki, które często wcale nie są – wbrew pozorom – najlepszym rozwiązaniem.

Na pierwszym spotkaniu poruszane będą takie tematy, jak mikroretencja, wsparcie dla bioróżnorodności, budowanie zrównoważonej gleby i wiele innych.

Warsztaty zostaną podzielone na dwie części. Podczas części teoretycznej poznamy tajniki permakultury, zaś w części praktycznej stworzymy wspólnie permakulturową podwyższoną grządkę, łatwą do skopiowania we własnym ogrodzie.

Po warsztatach będzie czas na integrację z innymi uczestnikami zajęć oraz obejrzenie wystawy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i tworzonego na Waszych oczach graffiti! Otwarty będzie sklepik oraz „Kawoszka”, oferująca przepyszną kawę i czekoladę.

Warsztaty poprowadzi Maciej Makoś – prawie biolog, prawie botanik, prawie zielarz i trochę ekolog. Podczas kolejnych warsztatów koncentrować się będzie na takich tematach, jak permakultura, guerilla gardening, ziołolecznictwo oraz dzika kuchnia. Jego misją jest wprowadzenie bioróżnorodność do przestrzeni miejskiej. Maciej udziela się również jako dziennikarz sekcji popularnonaukowej radia Luz.

Na zajęcia obowiązują zapisy przez formularz: https://forms.gle/69rcVQ4NLwFtQ97VA

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera