Ogród od A do Z: Permakulturowa rewolucja!

Grafika reklamowa wydarzenia. Loga organizatorów. Napisy: Ogród od A do Z. Permakulturowa rewolucja!

Czy uważasz, że praca w ogrodzie wymaga dużo wysiłku? Czy masz dość ciągle pojawiających się chwastów? Czy męczy Cię ciągłe podlewanie swoich upraw?

Wiemy, jak to zmienić! Wszystkiego dowiesz się podczas warsztatów „Permakulturowa rewolucja!”, prowadzonych w ramach cyklu „Ogród od A do Z”. Warsztaty odbędą się w czwartek, 12 sierpnia, o godzinie 17.00.

Podczas zajęć dowiesz się, czym jest permakultura i jak może zrewolucjonizować Twoje życie. Poznasz najważniejsze zasady tworzenia ogrodu permakulturowego oraz tego, jak zmienić swoje ogrodowe nawyki, które często wcale nie są – wbrew pozorom – najlepszym rozwiązaniem.

Na spotkaniu poruszane będą takie tematy, jak mikroretencja, wsparcie dla bioróżnorodności, budowanie zrównoważonej gleby i wiele innych.

Warsztaty zostaną podzielone na dwie części. Podczas części teoretycznej poznamy tajniki permakultury, zaś w części praktycznej stworzymy wspólnie permakulturową podwyższoną grządkę, łatwą do skopiowania we własnym ogrodzie.

Warsztaty przede wszystkim będą mieć charakter praktyczny – prosimy o ubranie się w odpowiedni strój do takich prac. Na miejscu dostaniecie rękawice robocze i narzędzia.

Warsztaty poprowadzi Maciej Makoś – prawie biolog, prawie botanik, prawie zielarz i trochę ekolog. Jego misją jest wprowadzenie bioróżnorodności do przestrzeni miejskiej. Maciej udziela się również jako dziennikarz sekcji popularnonaukowej radia Luz.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera