Nowomowa & mona polaski: koncert w Czasoprzestrzeni

Grafika reklamowa wydarzenia. Napisy: NoWoMoWa, mona polaski, Czasoprzestrzeń, 19.11.2021, Wrocław

Zapraszamy na koncert zespołów Nowomowa i mona polaski w najbliższy piątek o 19:30!

Nowomowa

Zespół grający muzykę zainspirowaną post-punkową sceną lat 80. oraz współczesną muzyką alternatywną. Brzmienie bogate w emocje, pełne garażowego brudu, rozpierającej energii oraz historii toczących się w nieprzewidywalnym życiu. Inspiracją do tworzenia są zdarzenia, wszystko to co widać, co czuć i co przeżywa człowiek. Jego myśli, to skąd pochodzi i dokąd zmierza.

mona polaski

To młodzieżowy zespół założony w 2018 roku w Łodzi, przez chłopaków, którzy muzykę pokochali na zabój. Poszukują dreszczy, jakie wywołują piosenki, oraz interesują się zagadnieniem przenoszenia się w czasie za pomocą dźwięku. Gatunek: Współczesna Muzyka Rozrywkowa. Ich teksty w języku polskim opowiadają o niespełnionych miłościach i ostrych potańcówkach kończących się bólem głowy i bólem serca. Rytmiczne, na wpół radosne i na wpół gorzkie piosenki pobrzmiewają z tyłu głowy przeistaczając się w hymny pokolenia, które przeżywa tę drugą lepszą młodość. Debiutancka płyta „Folklor” została wydana w marcu 2019 roku.
Inspiracje: Nowa Fala, Post Punk, Marek Grechuta, Roxymusic, Zbigniew Kurtycz, Jesus and the Mary Chain, Smashing Pumpkins, Underworld, polska muzyka rozrywkowa lat 60, polskie zespoły weselne początku lat 90…

Bilety: 25 zł