No Fiction? – spektakl transmitowany na żywo

Kolejne wydarzenie w ramach Przeglądu Kultury Studenckiej! Premiera spektaklu “No Fiction?” transmitowana na żywo z Klubu Łącznik na terenie wrocławskiej Czasoprzestrzeni!

„No Fiction?”

3 pokoje. 3 różne historie. Dziwne, absurdalne, nierealne… a jednak możliwe. Spektakl zainspirowany został prawdziwymi historiami zebranymi z przeprowadzonych wywiadów o tym, „co robimy w zamknięciu?”. Opowiada o 3 skrajnie różnych sąsiadkach, które zamknięte z dnia na dzień w swoich domach, muszą nauczyć się żyć w nowych warunkach… i to w dodatku obok siebie.

W swoich „ czterech ścianach” budują nowe światy pełne dziwactw i skrajności, które cały czas nosiły w sobie, a które zaczynają powoli z nich wychodzić, rozkręcając się z każdym dniem zamknięcia coraz bardziej. „Temperatura” wzrasta, bo bohaterki za pomocą działań i dźwięków dochodzących zza ściany nieustannie na siebie oddziałują, tak samo jak krążący wokoło rządzący którzy nieustannie bełkocząc, próbują sterować światem i bohaterkami. Zaglądając jak przez dziurkę od klucza, możemy zajrzeć na chwilę do tych absurdalnych światów, do których sami zostaliśmy teraz „wpakowani”. Spojrzeć – jednak z przymrużeniem oka, trochę w krzywym zwierciadle – na dziwactwa innych, a może tak naprawdę na nasze własne.

Twórcy:

Scenariusz i reżyseria: Magdalena Młynarczyk
Muzyka: Paulina Derska
Kostiumy: Marta Czujowska
Scenografia: Sebastian Siepietowski
Występują: Aleksandra Habowska, Nina Janiak, Anna Sienicka, Jakub Ignasiak

 

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera