Marek Piekarczyk & Strain w Czasoprzestrzeni!

Legenda polskiego rocka i wrocławska petarda koncertowa czyli Marek Piekarczyk i Strain razem na scenie!

Marek Piekarczyk & Strain to nowy projekt Marka Piekarczyka, do którego legendarny artysta zaprosił wrocławską grupę STRAIN. Młodzi wrocławianie są pierwszym rockowym składem Piekarczyka po odejściu z TSA. Piekarczyk o nowym projekcie mówi z entuzjazmem: Po raz pierwszy w tym roku będzie ostro na moim koncercie. Z zespołem STRAIN nie ma żartów – “łoją” jak należy. Fanów mocnych brzmień zapraszam! Wśród wielu moich akustycznych koncertów ten będzie rarytasem”. Koncert we Wrocławiu odbędzie się 31 stycznia o godz. 20.00 w Klubie Łącznik. Publiczność usłyszy nowe wersje utworów z repertuaru TSA, utwory z solowej twórczości Marka Piekarczyka oraz kompozycje STRAIN.

PETARDA KONCERTOWA
Wrocławski STRAIN powstał w 2011 roku i pomimo młodego stażu i wieku (wiek członków grupy to 23-26 lat) ma za sobą ponad 300 koncertów w Polsce oraz w Niemczech, wygrane przeglądy i festiwale, finałowy koncert Must Be The Music Polska 11 i dwa albumy „Strain” i „Blooming”, które zebrały bardzo dobre recenzje w prasie muzycznej (Magazyn Gitarzysta, Teraz Rock, Top Guitar, Lizard Magazyn, Metal Hammer). Zespół słynie z energetycznych koncertów i niekończących się bisów.

LEGENDA POLSKIEGO ROCKA
Wspólny projekt to nie pierwsze spotkanie wrocławian z nestorem polskiej muzyki rozrywkowej Markiem Piekarczykiem. Strain po wspólnej trasie z TSA zaprosił Piekarczyka do zaśpiewania na drugiej płycie Blooming (2018) utworu Ucieczki. STRAIN i Piekarczyk mają też wspólny koncert na koncie – na ubiegłorocznym Jarocin Festiwal muzycy wystąpili razem z Wojtkiem Cugowskim, Damianem Ukeje i sekcją 7 wiolonczel. Obecny projekt jest kontynuacją współpracy i zaznaczeniem nowej jakości muzycznej.

UTWORY TSA Z NOWYM FEELINGIEM
Marek Piekarczyk o młodszych kolegach: STRAIN to energetyczne, świetnie brzmiące i niebanalne granie. Słychać w ich muzyce, że uczyli się od Mistrzów najlepszego Rock and Rolla. Mają mnóstwo dobrych i oryginalnych pomysłów, które realizują z radością i odwagą.
Utworów TSA nie boją się grać z własnym oryginalnym feelingiem.

MAREK PIEKARCZYK – legenda polskiej muzyki rockowej. Wykonał ponad 2600 koncertów w Polsce i za granicą, w tym spektakli rock-opery „Jesus Christ SuperStar”, w której grał główną rolę. Były wokalista zespołu TSA, wieloletni trener muzycznego show “The Voice of Poland” oraz współprowadzący audycję radiową „Rock&Roll’owa Historia Świata” w RMF FM. Autor i współautor wielu projektów artystycznych i charytatywnych, w ramach których nagrywa i koncertuje.

STRAIN – wrocławska grupa z korzeniami rockowo-bluesowymi, powstała w 2011. Zespół zagrał ponad 300 koncertów, w tym m.in. z Saxon, Black Label Society, Blues Pills, TSA, Luxtorpedą, Acid Drinkers, Hunterem, Irą, Lady Pank. Na swoim koncie ma dwa albumy: “Strain” oraz “Blooming”, z bardzo dobrymi recenzjami w krajowej prasie muzycznej. W 2020 roku ukaże się ich trzecia płyta długogrająca.

MAREK PIEKARCZYK / Profil na FB:
https://www.facebook.com/MarekPiekarczyk/
STRAIN / Profil na FB
https://www.facebook.com/strainbandpl
https://open.spotify.com/album/5JVGPkTCL5ml3po5mcFXuP?
STRAIN / Profil na YT:
https://www.youtube.com/user/strainbandofficial/videos?view_as=subscriber&fbclid=IwAR3YFbjpqbpqKOfjcnZ-GLrsfU3dnqB6rjA0KOyYk0D9nhbYRDjayhjn0h8

Informacja/bilety: [email protected]
Akredytacje / media: [email protected] / tel. 725 060 005
Management: Adam Werner, 609 543 893 / [email protected]

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera