Less is Lessie – Warmup Show

Grafika reklamowa wydarzenia. W tle zdjęcie z drona nad torowiskiem z tramwajami. Napis: Lessie wróc. Warmup Show. 11.06.2021 - 20:00. Klub Łącznik, Czasoprzestrzeń, była zajezdnia Dąbie. Na dole logotypy organizatorów.

Koncerty LESS IS LESSIE prowadzą przez miejsca znane Wrocławianom i te, o których być może niektórzy nie mieli pojęcia. Nieodzownie towarzyszy jej materiał wideo, który pogłębia wrażenie dynamiki i podróży. Są próbą zilustrowania rzeczywistej przestrzeni akustycznej Wrocławia – w utworach wykorzystywane są nagrania stereo z wrocławskich spacerów.

W marcu 2021 ukazał się pierwszy studyjny album Less Is Lessie zatytułowany “The Escape Plan”. Pomysł na tę płytę wziął się prosto z miejskiej gęstwiny – jest nim spacer dźwiękowy po wrocławskim Nadodrzu – dzielnicy pełnej kontrastów, ale dzięki temu bardzo wyjątkowej, z bogatą historią, będącej obecnie inkubatorem wielu interesujących inicjatyw społecznych. Na pierwszy rzut oka (i ucha) powierzchowność Nadodrza wydaje się być ponura i przytłaczająca. Dlatego obok ambientów pojawia się warstwa muzyczna, która otwiera pewną drogę ucieczki od niesprzyjającego otoczenia i miejskiego zgiełku. Podróż zaczynamy na ulicy Nowowiejskiej, a kończymy w rejonie wrocławskiego Portu Miejskiego. Wszystkie sample, które usłyszymy na płycie pochodzą z nagrań terenowych prowadzonych przez nas na Nadodrzu i przeplatają się z inspirowaną tym miejscem autorską muzyką z prog-rockowym pazurem.

Wstęp wolny. Prosimy o zapisy w formularzu google.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera