Po roku znowu wracamy do Was z cyklem “Lekcje Miejskiej Permakultury”. Mamy nadzieję, że tak samo jak my, nie możecie doczekać się spotkania w naszym ogrodzie!
Na samym początku skupimy się na rozmowie o podstawach permakultury.
Więc, jeśli: masz już dość otwartej batalii ze swoim ogrodem? Uważasz, że praca w nim wymaga dużo wysiłku? Albo “wojna” z mszycami czy ślimakami doprowadza Cię do szewskiej pasji lub zastanawiasz się dlaczego Twoje rośliny tak często chorują ?
To odpowiedź uzyskasz podczas warsztatów, które odbędą się już 15.04 o godzinie 14:00 na terenie ogrodu społecznego w Czasoprzestrzeni.
https://forms.gle/erATCvSU3mwzGvcTA
Wstęp wolny.
Podczas zajęć dowiesz się, czym jest Permakultura i jak może zrewolucjonizować Twoje życie. Poznasz najważniejsze zasady obowiązujące w ogrodnictwie wykorzystującym techniki permakulturowe. Dowiesz się również jak zmienić swoje ogrodowe nawyki, które często wcale nie są – wbrew pozorom – najlepszym rozwiązaniem.
Ważna część warsztatów będzie dotyczyła ekologii, a w szczególności roli bioróżnorodności w obszarach miejskich oraz sposobów wspierania jej przy bardzo niskich nakładach energii. Spróbujemy dowieść, że nawet małe zmiany w realny sposób mogą pomagać nam w walce ze zmianami klimatycznymi.
Poruszone zostaną również zagadnienia tj.: tworzenie gleby, mikroretencji, przydomowej uprawy roślin.
Warsztaty zostaną podzielone na dwie części. Podczas części teoretycznej poznamy tajniki permakultury, zaś w praktycznej zajmiemy się najprostszymi technikami permakulturowymi, które łatwo będzie powtórzyć w swoim własnym ogrodzie.
Ponadto wykonamy wspólnie hodowlę dżdżownic.
Warsztaty będą miały charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny – prosimy o ubranie się w odpowiedni strój do takich prac . Na miejscu dostaniecie rękawice robocze i narzędzia.
Warsztaty poprowadzi:
Maciej Makoś – projektant permakulturowy, edukator przyrodniczy, botanik, zielarz. Podczas swoich warsztatów edukuje ludzi na bliskie jego sercu tematy tj.: zbieranie/ przetwarzanie ziół oraz jadalnych dzikich roślin, zastosowanie technik permakulturowych w miejskim ogrodnictwie oraz roli bioróżnorodności w życiu ekosystemu tak jak i ludzi. Udziela się również w redakcji popularnonaukowej Radia Luz na 916.fm . A na co dzień możecie złapać go na jego Instagramie @bio.rozno.