Lekcja miejskiej permakultury – rośliny

Ahh rośliny! Czy to nie jest przypadkiem tak, że to one rządzą naszym światem? Dostarczają nam tlen, którym oddychamy. To dzięki nim mamy co jeść i gdzie mieszkać. Potrafią nas uleczyć, ale i też wyrządzić solidną krzywdę.

No tak, ale czy da się w takim razie z nimi dogadać? Pewnie, że tak! I wcale nie jest to takie trudne jak nam się wydaje;)
Więc, jeżeli chcecie pomóc swoim roślinom i zrozumieć o co im chodzi.
To po raz kolejny mam przyjemność zaprosić Was na warsztaty z cyklu Lekcje Miejskiej Permakultury, które odbędą się o godzinie 14:00 dnia 22.10.2023 w ogrodzie społecznym na terenie Czasoprzestrzeni. (W razie kiepskiej pogody zajęcia odbędą się w budynku).

ak jak wcześniej warsztaty zostaną podzielone na dwie części:

1) Teoretyczną:

Podczas której dowiecie się:
-Jak zbudowane są rośliny,
-Jaką rolę pełnia w ekosystemach,
-Jakie potrzeby mają rośliny,
-Jak rozpoznać, że nasza roślina choruje i jak wspierać ją w leczeniu,
-Jak nauczyć się bezpiecznie rozpoznawać dzikie rośliny,
-Jak tworzyć gildie roślinne.

2) Praktyczną:
Podczas której zaprezentowane zostaną techniki sadzenie różnych rośliny. Także ubierzcie ciuchy, której mogą się pobrudzić!:)

Maciej Makoś – absolwent biologii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, botanik, zielarz oraz projektant permakulturowy. Na co dzień zajmuje się edukacją przyrodniczą. Podczas swoich warsztatów edukuje ludzi na bliskie jego sercu tematy tj.: ekologia, zbieranie/ przetwarzanie ziół oraz jadalnych dzikich roślin, z zastosowania technik permakulturowych w miejskim ogrodnictwie oraz roli bioróżnorodności w życiu ekosystemu. Jest również opiekunem Ogrodu Społecznego we wrocławskiej Czasoprzestrzeni. Możecie złapać go na jego Instagramie bio.rozno oraz fp Bio.różno

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera