Koncert RAT KRU

RAT KRU – zagubione ogniwo polskiej elektroniki. Odważnie balansują na granicy sztuki i kiczu nigdy jej jednak nie przekraczając. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany z solowej działalności Papa Musta maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają betonową sambą, porywając do tańca tłumy na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Estonia; Seasplash Festival, Chorwacja).
Ich pierwsza płyta ”RAT” łączy dub, hip-hop i elektronikę. Jeszcze dalej i głębiej w te garunki, idzie najnowsza płyta, „Rok Szczura”, wydana nakładem wytwórni Kayax, Premiera płyty pokryła się z teledyskiem do utworu „Cześć”. To drugi singiel promujący płytę. Teledysk nawiązuje do historii Jerzego Kalibabki zwanego „Tulipanem” – słynnego uwodziciela i złodzieja. Za muzyczną produkcję odpowiada w całości Rat One, a mastering wykonał Karol Mozgawa (DEAS). Za teksty odpowiedzialny jest Papa Musta, który bardzo zręcznie obserwuje rzeczywistość otaczającego nas świata, relacje między ludźmi, jak również wzloty i upadki człowieka żyjącego w obecnych czasach. Zdjęcia wykorzystane na okładce płyty to ponad 20-letni zbiór fotografii z archiwów duetu.
Muzycznie album „Rok Szczura” jest charakterystyczną mieszanką muzyczną, nawiązującą do lat 90-tych. Coraz ważniejszą rolę w ich muzycznej przygodzie odgrywa wizerunek sceniczny. Luźne, sportowe stroje, maska szczura oraz oprawa świetlna mają dodatkowo uwalniać energię podczas występów, zachęcając publikę do wspólnej zabawy.
BILETY (liczba sztuk ograniczona): w cenie 35 PLN do nabycia przez internet:
https://goout.net/pl/bilety/rat-kru/nruh/
co pozostanie, do kupienia bezpośrednio przed koncertem (40 PLN).
Ilość miejsc ograniczona…
Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera