Koncert online / Marta Kania i The Water Band / Francis Tuan

W niedzielę 25 października 2020 roku o godz. 19:00 zapraszamy na koncert online, który zorganizowała Rada Osiedla Karłowice-Różanka. Wystąpią Marta Kania i The Water Band (o 19:00) oraz Francis Tuan (o 20:15). Posłuchajcie dobrej muzyki w wykonaniu młodych polskich artystów, którzy wystąpią na scenie naszego Klubu Łącznik!

Marta Kania „Tusiak” (wokal, gitara akustyczna) – żeglarka w stopniu kapitana jachtowego, podróżniczka, organizatorka rejsów dalekich i bliskich z pasją do muzyki. Pisze i komponuje piosenki, które opowiadają o życiu na morzu i żeglarskiej pasji. Laureatka wielu festiwali piosenki żeglarskiej i turystycznej:

  • Szantogranie w Słupcy – I miejsce
  • OTPPS Bazuna – wpisanie dwóch piosenek w poczet „Złotej dwudziestki” piosenek Bazuny oraz wyróżnienie i nagroda Fundacji Gdańskiej za piosenki o tematyce morskiej
  • Szanty nad Zalewem w Tolkmicku – I miejsce
  • Szanty pod Żurawiem w Gdańsku – II miejsce
  • Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej „Kropka” – III miejsce
  • OPPA Międzynarodowy Festiwal Bardów w Warszawie – wyróżnienie
  • Festiwal Szanta Claus w Poznaniu – I miejsce
  • Nagroda Prezydenta Miasta Karkowa za najlepszy debiut na Międzynarodowym festiwalu Shanties 202

Marta wystąpi z zespołem The Water Band, z którym wspólnie nagrywa płytę Piosenki wodą pisane. Pani kapitan Tusiak zabierze słuchaczy ze sobą w niezwykły muzyczny rejs, podczas którego nie będą wymagane specjalne umiejętności żeglarskie, a jedynie krztyna wyobraźni, która pozwoli wtopić się w balladowy nastrój morskich opowieści.

Francis Tuan to artysta, którego piosenki przepełnione są pogodą ducha, ponieważ radość uznaje za najlepszy rodzaj buntu. Swoją muzyką zaprasza w podróż do innego świata, gdzie zatarły się niepotrzebne granice – również muzyczne. Tu gitarowy pop staje się tłem dla duchowych refleksji, taneczne utwory mają teksty inspirowane filozofią, a etniczne wietnamskie instrumenty współgrają z elektroniką. Słuchając muzyki Francisa, można przez chwilę wyobrazić sobie, że za oknem jest słonecznie, a ludzie żyją w zgodzie ze sobą i z naturą. Choć ta alternatywna rzeczywistość wydaje się nieco pokręcona, dla Francisa najważniejsze jest jedno – dobra melodia. Oprócz gry na gitarze i instrumentach klawiszowych, Francis wykorzystuje wietnamskie instrumenty đàn nguyệt i đàn tỳ bà, a na scenie towarzyszą mu: Ajda Wyglądacz – gitara basowa, wokal, Paweł Drygas – perkusja, instrumenty perkusyjne, sampler, Gabrysia Cybuch – instr. klawiszowe.

Podczas koncertów Francisowi towarzyszy zgrana ekipa muzycznych indywidualności. Paweł Drygas reżyseruje rytmy perkusyjne, Ajda Wyglądacz tańczy na basie, a Gabrysia Cybuch strzela syntezatorami. Wspólnie przekroczyli granice wielu sal koncertowych, klubów, festiwali oraz państw, występując np. w Szwecji (festiwal Live at Heart). Wystąpili m.in. na Open’er Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival, Opole Songwriters Festival, zdobyli nagrodę na Fama Festival, a w 2020 roku wybierają się na Canadian Music Week do Toronto i ponownie do Szwecji na Live at Heart. Ogromnie cieszy też fakt, że utwór Borders został wybrany przez kanadyjskie Cashbox Radio do puli Top 20 Pick promowanych utworów w marcu 2020 obok m.in. Huey Lewis & The News i Dua Lipa!

 

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera