Koncert: In Blanco x Marysia Lewandowska

Na czarnym tle napisy: 19.02.22, In Blanco. Marysia Lewandowska. Wrocław

Wpadnij do Klubu Łącznik w Czasoprzestrzeni i posłuchaj jak brzmi wrocławska scena alternatywna!

Bilety 10 PLN // 15 PLN w dniu koncertu na bramce.


In Blanco to piątka przyjaciół, których połączyły zachodnie i krajowe brzmienia sceny alternatywnej. Zaczęli oczywiście w garażu, a gdy ten okazał się za mały, postanowili przenieść swoje kompozycje na wrocławskie sceny. We wrześniu 2019 wypuścili debiutancką EP-kę i zamknęli rok jako laureaci Przeglądu Kapel Rockowych w Legnicy, Muzycznej Bitwy Radia Wrocław, a także X edycji konkursu Muzyka Młodego Wrocławia. W kolejnych latach docierali ze swoją muzyką na festiwale, m.in. im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie, Fest Muza w Olsztynie czy wrOFFław. Obecnie In Blanco koncentruje się na wydawaniu nowych, zróżnicowanych stylistycznie utworów.

Muzyka In Blanco to podróż pełna kontrastów. Kompozycje oparte na różnorodnych gitarowych brzmieniach w nowoczesnym wydaniu, zabierają słuchacza w skrajne amplitudy emocji.

Skład zespołu tworzą:
Karol Pyrzak – wokal
Rafał Wolny – gitara elektryczna
Filip Głuszek – bas
Dawid Marczak – gitara elektryczna
Szymon Rudnicki – perkusja


Marysia Lewandowska śpiewać zaczęła od najmłodszych lat. Na początku śpiewała do grzechotki, potem do szczotki, a teraz preferuje mikrofon. Początkowo samotnie występowała na scenie, aż pewnego dnia jeden znany i bardzo sympatyczny gitarzysta Marcin z nią zagrał. Nie wiedzieli wtedy jeszcze, że w dniu swojego ślubu wraz z Luna Music wydadzą pierwszy album pt. „Kręcę Się”. Dziś płyty można posłuchać na Spotify, iTunes, Tidal i innych platformach. Można ją również kupić w Empiku.

Marysia występowała w na różnych scenach, w tym także konkursowych: Przekręt, Finał Muzycznej Bitwa Radia Wrocław, Finał Zimowej Giełdy w Opolu, ODT Światowid i innych.

W dwójkę dobrze się grało, ale… zdecydowanie czegoś brakowało. Szybko okazało się, że śliczna i zdolna basistka Zuzia nie musi ukrywać się w rodzinie, a może zacząć występować na scenie. Zaś z podróży dookoła świata wrócił rozchwytywany graphic designer i doskonały perkusista Michał. Mieszkający we Wrocławiu Dawid, który świetnie liczy, doliczył się, że dwa zespoły mogą dawać mu podwójną radość i dołączył do składu. I tak powstał nasz zespół. Obecnie wraz zespołem szykujemy nową płytę, którą niedługo będziemy nagrywać.

Marysia Lewandowska – śpiew
Marcin Karel – gitara elektryczna, lap steel, chórki
Zuzia Karel – bas, chórki
Dawid Marczak – gitara elektryczna i akustyczna, chórki
Michał Leonczuk – perkusja

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera