Koncert Honeycomb + Kadabra Dyskety Kusaje

W piątek nasz Klub Łącznik wypełni muzyka Honeycomb, grupy reprezentującej śląską scenę alternatywną. Zagra dla Was także gościnnie Kadabra Dyskety Kusaje, polsko-ukraiński duet elektroniczny.


Honeycomb

To duet reprezentujący śląską scenę alternatywną. Członkowie grupy w złotej, miodowej substancji zatopili swoje myśli. Wszystko swój początek ma zawsze w niewielkim pokoju, na 3 piętrze śląskiego osiedla. Tam jest wystarczająco wysoko nad ziemią, aby zapomnieć o tym co ciężkie, co podlega grawitacji. Opowieści okraszone elektronicznym brzmieniem. Niespokojny, ciemny bas. Ciepła wibrująca gitara. Kilka słów. Otwarte serca, by podzielić się tym, co zanurzone w nich głęboko. Nie gonią. Nie uciekają. Biegną, bo nie lubią stać w miejscu.

W grudniu 2018 zostali laureatami festiwalu Bass&Beat Festival we Wrocławiu oraz wydali singiel z wytwórnią Kayax w ramach projektu dla młodych artystów „My name is new”. W tym roku latem pojawili się między innymi na dużych festiwalach – Fest Festival oraz Slot Art Festival. Za sobą mają liczne klubowe koncerty w całej Polsce. Wyróżnieni w konkursie Polskiego Radia Czwórka “Będzie głośno”. Jesienią zagrają w studiu owego radia koncert oraz planują wydać płytę.

Posłuchaj:
“Zapominam się”
“Lot balonem”
“Kiedy wrócę”

Więcej o zespole: na facebooku.


Kadabra Dyskety Kusaje

Kadabra (w mediach społecznościowych funkcjonujący jako Kadabra Dyskety Kusaje) to polsko-ukraiński duet elektroniczny, który tworzy Michał Szczepaniec, znany szerzej z Gaijin Blues, mający na koncie występy z EABS i Oxford Drama, oraz Mariya Mavko, weteranka lwowskiego podziemia i sceny muzyki średniowiecznej. Michał odpowiada głównie za produkcję, Mariya śpiewa, pisze teksty i gra na tych instrumentach, których Michał nie da rady zaprogramować.

EPka Simplex nagrana została w grudniu 2015 i styczniu 2016 roku, po czym duet zawiesił działalność na prawie trzy lata, reaktywując się pod koniec roku 2018. Simplex, wraz z promującym epkę klipem video do utworu Kadabra, ukazał się w sierpniu 2019 roku nakładem Seszele Records, spotykając się z bardzo ciepłym przyjęciem przez redaktorki radiowej Trójki, Agnieszkę Szydłowską i Martę Malinowską, oraz dziennikarzy lokalnych stacji (RAM i Radio Wrocław). Obecnie duet pracuje intensywnie nad nowymi piosenkami, które ukażą się jeszcze w tym roku, oraz przygotowuje się do jesiennej trasy koncertowej.

Więcej o zespole:

Bilety: 15 PLN

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera