Koncert: Francis Tuan i IKSY

Plakat wydarzenia. Napisy: Koncert, Francis Tuan, IKSY, 26/02/2022, sobota, Klub Łącznik (Czasoprzestrzeń), Wrocław, start 20:00, bramka 19.00. Bilety: przedsprzedaż przez goout 25 zł, w dniu koncertu na bramce 30 zł. Na plakacie wykorzystano zdjęcia przedstawiające oba zespoły.

Serdecznie zapraszamy na wrocławsko-mikołowską komitywę muzyczną! Zagrają dla Was: Francis Tuan i IKSY!

Francis Tuan

Piosenki Francisa Tuana przepełnione są pogodą ducha, ponieważ radość uznaje za najlepszy rodzaj buntu. Swoją muzyką zaprasza w podróż do innego świata, gdzie zatarły się niepotrzebne granice – również muzyczne. Tu gitarowy pop staje się tłem dla duchowych refleksji, taneczne utwory mają teksty inspirowane filozofią, a etniczne wietnamskie instrumenty współgrają z elektroniką. Słuchając tej muzyki, można przez chwilę wyobrazić sobie, że za oknem jest słonecznie, a ludzie żyją w zgodzie ze sobą i z naturą. Choć ta alternatywna rzeczywistość wydaje się nieco pokręcona, najważniejsze jest tu jedno – dobra melodia.
Towarzyszy mu zgrana ekipa muzyków: Paweł Drygas (perkusja, chórki), Ajda Wyglądacz (bas, chórki) oraz Gabrysia Cybuch (syntezatory, flet, chórki).

IKSY

Zespół IKSY powstał w Mikołowie w 2016 roku, początkowo jako trio na szkolny występ. Z czasem skład się powiększył i od 2018 tworzą kwintet. W ciągu swojej 5-letniej działalności wydali 2 EP-ki i longplaya oraz zagrali wiele koncertów w Polsce i za granicą. Choć czasem ludzie próbują szufladkować ich twórczość pod nazwą “alternatywny pop”, sami lubią nazywać swoją muzykę “quasi-popem”. Tworzą i grają muzykę tak jak czują, bez względu na istniejące trendy. Używają przy tym gier słownych, ironii i absurdalnych kontekstów zaczerpniętych z popkultury. Na scenie sprawnie poruszają się między różnymi gatunkami.
Skład:
Agata Duda – teksty, wokal, ukulele
Radek Kasprzycki – gitara elektryczna, teksty
Artur Gałeczka – gitara basowa
Filip Bojdoł – skrzypce, klawisze
Piotr Harazin – perkusja

BILETY: 25 zł w przedsprzedaży // 30 zł w dniu koncertu

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera